پیشرفت ۴۵ درصدی پروژه انتقال گاز ایرانشهر ـ چابهار ـ کنارک

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران از پیشرفت ۴۵ درصدی پروژه خط انتقال گاز ایرانشهر-چابهار-کنارک خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از شرکت ملی گاز ایران، بهرام صلواتی با تأکید بر اهمیت توسعه و اجرای پروژه‌های گازرسانی در کشور گفت: طرح احداث پروژه خط انتقال گاز ایرانشهر ـ چابهار ـ کنارک با طول ۳۰۰ کیلومتر در چهار قطعه با هدف گازرسانی به شهرها و صنایع منطقه با پیشرفت حدود ۴۵ درصد در جنوب استان پهناور سیستان و بلوچستان تداوم دارد.

صلواتی افزود: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده و الزام حفظ سلامت عوامل اجرایی پروژه‌ها، با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی و کنترل و نظارت اقدام‌های بهداشتی در محیط کارگاه‌ها و غربالگری شاغلان، خللی در اجرای پروژه ایجاد نشده است.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی پروژه خط لوله ایرانشهر ـ چابهار ـ کنارک به دلیل تسریع در چهار قطعه به‌طور هم‌زمان در حال انجام بوده و مسیرسازی ۱۲۰ کیلومتر آن انجام شده است.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران همچنین اظهار کرد: اهمیت راهبردی این خط لوله حکایت از کار بزرگ متخصصان شرکت در شرایط تحریم دارد و پس از اجرا و بهره‌برداری، افزون بر تأمین گاز طبیعی شهرها و روستاهای واقع در مسیر، خوراک نیروگاه‌های برق چابهار و کنارک، مجتمع پتروشیمی مکران و صنایع منطقه آزاد چابهار، در توسعه زیرساخت‌های منطقه نیز نقش بسزایی خواهد داشت.

صلواتی در پایان از توانمندی متخصصان، پیمانکاران، مشاوران و سازندگان داخلی که پروژه‌ها را در شرایط دشوار تحریم به سرانجام می‌رسانند قدردانی کرد.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو