عفیفی پور خبر داد؛

پهلوگیری 331 فروند کشتی حامل فرآورده‌های نفتی در بندر نفتی خلیج فارس

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهیدرجایی گفت: از ابتدای سال جاری تا نیمه تیرماه 331 فروند کشتی حامل فرآوردهای نفتی در بندر نفتی خلیج فارس واقع در بندر شهید رجایی تخلیه و بارگیری شده است.

به گزارش فرینا به نقل از ایلنا، اله مراد عفیفی‌پور با اشاره به اعمال تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران بخصوص درحوزه حمل و نقل دریایی و صادرات مواد نفتی اظهار داشت: با تدابیر اتخاذ شده و حمایت نیروهای متخصص در همسنجی انجام گرفته در تخلیه و بارگیری نه تنها در حوزه نفتی کاهشی رویت نشد بلکه آمارها رشد 2.79درصدی را نشان می‌دهند.
عفیفی پور افزود: درمدت زمان یاد شده 331 فروند کشتی در بندر نفتی خلیج فارس پهلودهی و عملیات تخلیه و بارگیری آن‌ها انجام شد.
وی گفت: از این میزان کشتی 52 فروند با تناژ 4 میلیون تن بوده که فرآوردهایی نفتی همچون نفت خام، کاندنسیت و MTBE را تخلیه کرده اند و 279 فروند کشتی نیز با تناژ 4.1 میلیون تن سایر فرآورده‌های نفتی و هیدروکربن‌ها را از بندر نفتی خلیج فارس به اقصی نقاط دنیا بارگیری کرده‌اند.
مدیر منطقه ویژه اقتصادی شهید رجایی خاطر نشان کرد: طرح های توسعه برای فعالیت های نفتی در بندر شهیدرجایی شامل اقدامات توسعه ای از طریق جذب سرمایه گذار در بندر نفتی خلیج فارس و همچنین احداث سه پست اسکله نفتی جدید به عنوان طرح های مهم توسعه ای سازمان بنادر ودریا نوردی در سال 99 است که با بهره برداری از این طرح ها در آینده ای نزدیک ظرفیت صادرات فرآورده های نفتی از بندر شهید رجایی بیش از 30 درصد افزایش خواهد یافت.
گفتنی است؛ بندر نفتی خلیج فارس به عنوان زون نفتی منطقه وی‍ژه اقتصادی بندر شهید رجایی با 12 پست اسکله به عنوان مهمترین بندر نفتی زیر مجموعه سازمان بنادر و دریا نوردی فعالیت می‌کند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو