اختصاص ۲۴ میلیارد ریال برای اجرای طرح مروج سلامت در منطقه آزاد ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: امسال برای اجرای طرح مروج سلامت در مدارس این منطقه ۲۴ میلیارد ریال اعتبار از محل درآمدهای سازمان هزینه می‌شود.

به گزارش فرینا، محمدرضا عبدالرحیمی در بیست و ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد ماکو با اشاره به اینکه مدارس و نظام آموزش و پرورش منطقه باید به عنوان الگو در سطح ملی و استانی معرفی شود، افزود: برای رسیدن به این مهم و حکمرانی مطلوب اسلامی، باید توسعه زیرساختی،  سخت افزاری و توسعه محتوا و نرم افزاری را بیشتر مد نظر قرار داد.

عبدالرحیمی بیان کرد: در سال جاری، سه مدرسه جدید در روستاهای آداغان، قیرکندی و شهر یولاگلدی با اختصاص اعتبار بیش از ۱۲۰ میلیارد ریال از سوی سازمان منطقه آزاد ماکو احداث می شود.

امام جمعه ماکو نیز در این جلسه به موضوع عدالت و توزیع منابع به صورت عادلانه تاکید کرد و گفت:‌  هر چیزی اگر در جایگاه خود قرار گیرد، عدالت است و اگر منابع در جایگاه خود قرار نگیرند، منجر به ظلم و فساد می‌شود.

حجت الاسلام محمد هاشمی ادامه داد: عدالت واقعی در سایه قانون می‌تواند محقق شود و انتظار داریم توزیع منابع در موضوعات فرهنگی،‌ اجتماعی و عمرانی به صورت عادلانه تقسیم شود.

در ادامه این جلسه گزارش مدیریت های آموزش و پرورش سه شهرستان،  بررسی درخواست‌های دریافتی در خصوص صدور مجوز تبدیل به احسن فضاهای آموزشی مازاد مدیریت های آموزش و پرورش سه گانه، صدور مجوز تغییر کاربری فضاهای آموزشی دارای موقعیت تجاری مدیریت های آموزش و پرورش سه گانه از طریق کمیسیون ماده ۸ سازمان منطقه آزاد ماکو، راهکارهای ملزم کردن بانک ها و کارخانجات منطقه به پرداخت ۲ درصد عوارض و درآمدها به آموزش وپرورش و تصویب دستورالعمل مالی مدارس مورد بررسی قرار گرفت.

منطقه آزاد ماکو شامل شهرهای ماکو، شوط و پلدشت است که در شمال استان آذربایجان غربی واقع شده است.

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو