مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون خبر داد؛

جلوگیری از حادثه انفجار در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان

مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: با حضور به موقع آتش‌نشانان از حادثه انفجار در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان جلوگیری شد.

به گزارش فرینا به نقل از ایلنا، حسین آخوندزاده افزود: برخورد تانکر حامل بنزین با کامیون کفی باعث جاری شدن سوخت بنزین در نقطه صفر مرزی ایران و افغانستان شد.

آخوندزاده گفت: با توجه به سوراخ شدن تانکر و شناور شدن بنزین‌ها در این معبر رسمی که احتمال هرگونه خطر آتش‌سوزی را به همراه داشت همه دستگاه‌های امدادی به محل وقوع حادثه اعزام شدند.

وی افزود: با حضور به موقع آتش نشانان و تلاش ۶ ساعته نیرو‌های امدادی آتش نشانی ، منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، هلال احمر و راهداری از وقوع حادثه بزرگ در این گذرگاه رسمی جلوگیری شد.

مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون گفت: این حادثه بیش از ۱۵۰ میلیون ریال به کامیون حامل سوخت بنزین خسارت وارد کرد.

آخوندزاده با اشاره به اینکه مرز دوغارون از مهمترین معبر‌های ورود و خروج کامیون‌های ترانزیتی کشور است ادامه داد: روزانه بیش از ۳۵۰ دستگاه کامیون حامل بار و بدون بار بین دو کشور ایران و افغانستان از طریق مرز دوغارون تردد می‌کنند که نیاز  است دستگاه‌های متولی برای فراهم کردن تجهیزات ایمنی لازم در این کانون اقتصادی نگاه ویژه‌ای داشته باشند تا بتوان در صورت بروز حوادث خطرهای احتمالی را به حداقل رساند.

مرز دوغارون در فاصله ۱۲۰ کیلومتری شهر هرات و ۱۸ کیلومتری تایباد قرار دارد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو