مومنی:

تغییر رویکرد تجارت به تولید، میانبری برای توسعه اقتصاد جزیره قشم در سال جهش تولید

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از تغییر رویکرد فعالیت های تجاری به فعالیت های تولیدی و گردشگری به عنوان راهکاری پایه ای برای حل مشکلات اقتصادی بازرگانان جزیره یاد کرد.

به گزارش فرینا به نقل از خبر آنلاین، حمیدرضا مومنی، به منظور بررسی مشکلات اصناف گوناگون جزیره در حوزه واردات و صادرات و شنیدن انتقادات و پیشنهادات آن ها با نمایندگان تجار و کسبه شهر درگهان دیدار کرد.
مومنی با اشاره به مکاتبات انجام شده با مقامات عالی دولتی در خصوص کالاهای دسته 4 گفت: ما در قبال سرمایه گذاران و فعالان تجاری جزیره مسئولیم.
وی با اشاره به این موضوع که 25 درصد جمعیت جزیره از طریق تجارت کالا ارتزاق می کنند، گفت: تصمیم گیری در مورد ممنوعیت و یا آزادسازی ورود کالاهای دسته 4 مربوط به مقامات عالی دولتی و بانک مرکزی است که باهدف جلوگیری از خروج ارز در حال انجام است ولی با این حال ما در تلاشیم تا این مشکل را حل کنیم.  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: احصا میزان واردات منطقه آزاد قشم به تفکیک نوع و مقدار مصرف هر کالا در پنج سال گذشته، میانگینی از میزان نیاز این منطقه به ورود کالاهای دسته 4 ارایه می کند که بر اساس آن می توان درخواست تخصیص ارز کرد تا بخشی از این معضل حل شود.
مومنی اضافه کرد: عملیاتی کردن این پیشنهاد کمک می‌کند تا پایان سال جاری،  بخشی از مشکلات و مسائل را برطرف کنیم.
وی به تغییر رویکرد فعالان عرصه واردات جزیره به عنوان راهکاری بلندمدت و پایه ای برای برون رفت از رکود اقتصادی اشاره کرد و افزود: در این زمینه دو پیشنهاد مناسب وجود دارد.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: به نظر می رسد باتوجه به سرعت رشد جزیره در حوزه گردشگری، تغییر زمینه فعالیت از تجارت به گردشگری فرصتی مناسب جهت هم راستایی با سرعت فزاینده توسعه قشم باشد.
مومنی به عنوان پیشنهاد دوم جهت کاهش فشارهای اقتصادی بر این دسته از سرمایه گذران عنوان داشت: تغییر رویکرد از فعالیت های تجاری به سوی فعالیت های تولیدی، ضمن شکوفایی اقتصاد کشور در سال جهش تولید، می تواند شمارفعالانی تبدیل کند که با ایجاد ظرفیت اشتغال برای جوانان، برای کشور خود ارزآوری می کنید.
گفتنی است، در جلسه هم اندیشی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با نمایندگان تجار و کسبه شهر درگهان، مدیر منطقه ویژه و اقتصادی، مدیر توسعه تجارت و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم نیز حضور داشتند.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو