مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان:

سازمان بنادر از برنامه‌های توسعه‌ دریایی و بندری قشم استقبال می‌کند

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: از هرگونه برنامه‌های توسعه‌ای دریایی و بندری که قرار است در جزیره قشم صورت گیرد، استقبال خواهیم کرد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، علیرضا محمدی کرجی روز یکشنبه در نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم پیرامون توسعه همکاری های مشترک در حوزه دریایی، بندری و گردشگری قشم افزود: قانون گذار مسئولیت هایی را در بنادر ملکی، خصوصی و بنادری که در جغرافیای مناطق آزاد واقع شده (غیر ملکی) را در چهارچوب وظایف حاکمیتی سازمان بنادر و دریانوردی قرار داده است.
محمدی کرجی بیان داشت: باتوجه به ظرفیت‌های موجود بین بنادر و دریانوردی و سازمان منطقه آزاد قشم و استناد به هماهنگی خوبی که از گذشته تا به امروز بوده، می‌توان با تشکیل کارگروه های تخصصی و برگزاری نشست‌های منظم دوره ای شاهد رفع موانع احتمالی و سرعت بخشیدن به روند اجرای طرح‌های دریایی، بندری و گردشکری در  جزیره قشم بود.

تامین سه هزار میلیارد ریال برای بهسازی پایانه های مسافری دریایی قشم 

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این نشست اظهارداشت: با تدوین یک برنامه جامع و هدفمند مبلغی افزون بر ۳ هزار میلیارد ریال برای بهسازی پایانه های مسافری دریایی به عنوان مبادی ورودی و خروجی جزیره تامین اعتبار شده است.
حمیدرضا مومنی با اشاره به اینکه مطالعات این پروژه به اتمام رسیده و نظرات کارشناسی و فنی مسوولان بنادر قشم نیز لحاظ شده است، بیان داشت: عملیات اجرای این طرح‌ها بزودی آغاز می‌شود و بنا داریم تا نیمه سال آینده این سه پروژ به بهره برداری برسد.
مومنی ابرازداشت: ارائه خدمات ایمن و مطلوب به مسافران و گردشگران که وارد جزیره قشم می‌شوند، اولویت نخست سازمان منطقه آزاد قشم است.
وی یادآورشد: باتوجه به اینکه ۹۵ درصد از مسافران از بنادر پل، لافت و بندر شهید ذاکری به قشم سفر می‌کنند، با جدیت به دنبال تقویت زیرساخت ها، توسعه خدمات رفاهی و انجام مسوولیت‌های اجتماعی برای رضایتمندی بیشتر  گردشگران هستیم .
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم افزود: در مقام مقایسه با نگاهی به وضعیت بنادر مسافری و گردشگری قشم می‌توان مشاهده کرد که ارائه خدمات نسبت به گذشته از نظر کیفیت، کمیت و ایمنی پیشرفت قابل توجهی داشته که برنامه ریزی سازمان منطقه آزاد قشم و نقش سازمان بنادر ودریانوردی در این حوزه بسیار موثر بوده است.
مومنی با اشاره به ۲ بندر تجاری بهمن و کاوه خاطرنشان کرد: ظرفیت‌های خوبی در بنادر منطقه آزاد قشم ایجادشده که این آمادگی وجود دارد در صورت لزوم از امکانات بنادر بهمن و کاوه همسان با بنادر تجاری مرکز استان استفاده شود. 
در نشست مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم بر تقویت همکاری ها در زمینه های دریایی، بندری و گردشگری در قالب انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک تاکید شد و همچنین تشکیل یک کارگروه تخصصی در دستورکار قرار گرفت.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در سفر به جزیره قشم از بنادر پل، لافت و همچنین اسکله های گردشکری قشم از جمله گورزین، سهیلی، کندالو و شیب دراز بازدید کرد. حضور در بنادر تجاری کاوه و بهمن و نیز نشست صمیمانه با کارکنان بندر قشم از دیگر برنامه‌های مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در سفر به سرزمین عجایب هفتگانه بود.
هشت اسکله گردشگری در مناطق شیب دراز، کندالو، هنگام، لافت، گورزین، سهیلی، طبل و گوران شهرستان قشم فعالیت می‌کنند. این شهرستان ۱۹ اسکله مسافری، تجاری و گردشگری دارد.
جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو