رعایت ضوابط  محیط زیستی شرط استقرار صنایع در پیام

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: رعایت ضوابط محیط زیستی شرط اصلی و لازم برای استقرار صنایع و واحدها در منطقه ویژه است.

به گزارش فرینا، نادر ثناگو مطلق افزود: بر اساس ضوابط محیط زیستی صنایع در صورتی که جز سه رده زیست محیطی باشند، امکان استقرار در این منطقه را دارند.
ثناگو مطلق اضافه کرد: همچنین طبق قانون 2 گروه دیگر که شامل صنایع دانش بنیان و پیشرفته هستند می توانند در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام مستقر شوند.
وی با بیان اینکه اولویت با استقرار آی. تی و آی. سی. تی است اظهار داشت: به همین منظور درخواست های سرمایه گذاران در جلسه کمیته فنی و اقتصادی بررسی و در صورت تصویب در فرآیند واگذاری قرار می گیرند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با اشاره به لزوم رعایت ضوابط زیست محیطی از سوی سرمایه گذاران در منطقه گفت: سرمایه گذاران مکلفند که 10 درصد از فضای کل زمین را به فضای سبز اختصاص دهند در غیر اینصورت پروانه بهره برداری به آنها داده نمی شود.
ثناگو مطلق با اشاره  به انعقاد 220 قرارداد سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: که از این تعداد 80 واحد در حال تولید همگی جزء صنایع سبز و غیرآلاینده هستند.
وی با اشاره به افزایش تقاضا برای سرمایه گذاری در منطقه افزود: به همین منظور، عملیات عمرانی بزرگ ترین وچهارمین فاز منطقه ویژه اقتصادی پیام استان البرز به مساحت ۱۵۶ هکتار و در هفت پهنه آغاز که تا کنون  زیر ساخت های 2 پهنه آماده سازی و به صورت کامل به سرمایه گذاران واگذار شده است.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام ادامه داد: با هدف توسعه زیر ساخت ها در مابقی پهنه ها برای حضور هر چه بیشتر سرمایه گذاران در منطقه ویژه اقتصادی پیام، به دنبال اجرای طرح های مشارکتی هستیم که به همین منظور مذاکراتی نیز صورت گرفته است.
ثناگومطلق با بیان اینکه طبق برنامه ریزی صورت گرفته تاپایان سال جاری 10 برند بزرگ در منطقه ویژه اقتصادی پیام مستقر می شوند گفت: اولویت استقرار این شرکت ها با صنایع مرتبط با آی. سی. تی و آی. تی است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو