با حضور مشاور رییس جمهور؛

همزمان با هفته دولت دو واحد گلخانه ای در ارس به بهره برداری رسید | 5

همزمان با هفته دولت و با حضور مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی «واحد گلخانه ای ساقه زرین ارس» و «واحد گلخانه ای کشت و صنعت مروارید ارس» افتتاح و به بهره برداری رسید.

به گزارش فرینا، «واحد گلخانه ای ساقه زرین ارس» با سرمایه گذاری 23 میلیارد ریالی در زمینی به وسعت بیش از 10 هزار متر مربع در سایت گلخانه ای ارس احداث شده است.
در این واحد تولیدی با اشتغالزایی 14 نفر، سالانه 250 تن انواع صیفی جات هیدروپونیکی تولید خواهد کرد.

«واحد گلخانه ای کشت و صنعت مروارید ارس» نیز با سرمایه گذاری 20 میلیارد ریالی در زمینی به وسعت بیش از 9 هزار متر مربع در سایت گلخانه ای ارس افتتاح شد.
این واحد تولیدی با اشتغالزایی 9  نفر، سالانه 250 تن انواع صیفی جات هیدروپونیکی تولید خواهد کرد.

گفتنی است؛ مرتضی بانک، مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در سفر یکروزه خود به منطقه آزاد ارس ۶ طرح عمرانی و صنعتی به ارزش ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۲۲۵ نفر را افتتاح و از تعدادی از واحدهای تولیدی منطقه بازدید می کند.

منطقه آزاد ارس با بیش از ۵۰ هزار هکتار وسعت در حاشیه رودخانه مرزی ارس در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز با جمهوری های آذربایجان و ارمنستان و جمهوری نخجوان هم مرز است با احداث خط راه آهن از منطقه آزاد ارس تا خاک ترکیه، می تواند منطقه شمال غرب را به گذرگان اصلی ترانزیت ریلی اروپا و منطقه قفقاز تبدیل کند؛ خط آهن جلفا ـ تبریز نیز با ۱۰۲ سال قدمت، قدیمی ترین خط آهن ایران محسوب می شود که برقی و در زمان حاضر فعال است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو