همزمان با هفته دولت؛

بازدید دبیرشورایعالی مناطق آزاد از «شرکت الکا آذربافت ارس» | 8

مرتضی بانک مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی همزمان با هفته دولت در سفر به منطقه آزاد ارس از فاز توسعه ای «شرکت الکا آذربافت ارس» بازدید کرد.

به گزارش فرینا، کارخانه الکا آذربافت ارس در فاز توسعه ای خود با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد ریالی ظرفیت تولید خود را به هشت هزار و ۸۰۰ تن در سال افزایش می دهد.
 این کارخانه در زمینه تولید منسوجات بی بافت و تشکیل لایه به روش مذاب اسپان باند با اتصال حرارتی فعالیت می نماید.
با افتتاح این کارخانه برای ۸۷ نفر اشتغالزایی مستقیم به همراه خواهد داشت.

گفتنی است؛ مرتضی بانک، مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، در سفر یکروزه خود به منطقه آزاد ارس ۶ طرح عمرانی و صنعتی به ارزش ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال با اشتغالزایی ۲۲۵ نفر را افتتاح و از تعدادی از واحدهای تولیدی منطقه بازدید کرد؛ همچنین نشست با فعالین اقتصادی و نمایندگان اصناف از دیگر برنامه های مشاور رییس جمهور در این سفر است.

 منطقه آزاد ارس با بیش از ۵۰ هزار هکتار وسعت در حاشیه رودخانه مرزی ارس در ۱۳۰ کیلومتری شمال غرب تبریز با جمهوری های آذربایجان و ارمنستان و جمهوری نخجوان هم مرز است با احداث خط راه آهن از منطقه آزاد ارس تا خاک ترکیه، می تواند منطقه شمال غرب را به گذرگان اصلی ترانزیت ریلی اروپا و منطقه قفقاز تبدیل کند؛ خط آهن جلفا ـ تبریز نیز با ۱۰۲ سال قدمت، قدیمی ترین خط آهن ایران محسوب می شود که برقی و در زمان حاضر فعال است.
 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو