مرتضی بانک:

افزایش حجم سرمایه گذاری عمرانی و زیر بنایی در جزیره کیش

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: جزیره کیش و ارس میان دیگر مناطق آزاد کشور بیشترین رشد سرمایه گذاری در بخش های عمرانی، زیر بنایی و اقتصادی را به خود اختصاص دادند.

به گزارش فرینا، مرتضی بانک در بازدید از کارخانه زمهریر و مبلمان سازی شرکت سام چوب کیش، مجتمع های مسکونی پرشین2 و خانه، هتل پانوراما؛ جزیره کیش و ارس را به عنوان مناطق پیشرو در توسعه و پیشرفت پروژه های عمرانی با افزایش حجم سرمایه گذاری میان دیگر مناطق آزاد کشور بر شمرد و گفت: در آینده نزدیک مجموعه پروژه های مناطق آزاد توسط رییس جمهور افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید که بالغ بر 5 هزار و 800 میلیارد تومان در آنها سرمایه گذاری شده است.

او تصریح کرد: این پروژه ها مجموعه هایی از بخش های تولیدی، هتل، مخازن ذخایر نفت و فرآورده های نفتی، اسکله ها،پروژه نیروگاهی و طرح های کشاورزی هستند که بیستم شهریور توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس به بهره برداری خواهد رسید.

مشاور رییس جمهور در خصوص میزان حجم سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور به ویژه در جزیره کیش گفت: خوشبختانه مناطق آزاد در سال گذشته بیش از 60 درصد نسبت به سال 97 حجم افزایش سرمایه گذاری را داشته است که در این میان بیشترین حجم سرمایه گذاری در مناطق آزاد کیش و ارس بود.

مرتضی بانک با بیان این که در حوزه اشتغال با اجرای 4 برنامه در قالب اقتصاد مقاومتی موفق عمل کردیم اظهار داشت: علیرغم محدودیت های ناشی از تحریم ها توانستیم برنامه های اقتصاد مقاومتی را اجرا کنیم و حجم سرمایه گذاری را در این مناطق افزایش دهیم.

او افزود: متاسفانه به دلیل شیوع بیماری کرونا به خصوص در ایام اسفند ماه سال گذشته و نوروز امسال با کاهش گردشگری مواجه شدیم که با اهتمام به رعایت پروتکل های بهداشتی می توانیم با موفقیت از این بحران نیز عبور کنیم و شاهد رشد و شکوفایی صنعت گردشگری باشیم.

دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خاطر نشان کرد: از خرداد سال جاری نسبت به سال گذشته در مقایسه ماه به ماه یک درصد نسبت به ماه سال گذاشته شاهد افزایش گردشگر در این منطقه هستیم و همچنین جریان سرمایه گذاری در مناطق آزاد رضایت بخش بوده است.

مرتضی بانک میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی مناطق آزاد را در سال 98 بیش از 10 هزار میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: نسبت به سال 97؛ 6 هزار و 800 میلیارد تومان به ارزش ارزی نزدیک به 200 میلیون دلار در  پروژه های مناطق آزاد کشور سرمایه گذاری شده است.

او گفت: علیرغم تحریم های ظالمانه دشمنان، همچنان فعالین اقتصادی علاقمند به سرمایه گذاری در بازار داخلی و صادرات هستند و امسال نیز شاهده این روند سرمایه گذاری در مناطق آزاد کشور خواهیم بود.

گفتنی است؛ در ادامه این بازدیدها با حضور مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و هیئت همراه و غلامحسین مظفری مدیرعامل و معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، مجموعه فیاک و پارلمان زنان افتتاح شد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو