با حضور مشاور رییس جمهور؛

رونمایی از محصولات جدید شرکت آرام شناور کیان قشم

با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، حمیدرضا مومنی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و هیات همراه از محصولات جدید تولید شده توسط شرکت آرام شناور کیان قشم رونمایی شد.

به گزارش فرینا، مرتضی بانک در حاشیه این برنامه گفت: افزایش توان و ظرفیت تولید موجب تقویت کشور در حوزه صنایع و کاهش وابستگی ها به کشورهای خارجی شده و فعالان صنعت شناورسازی جزیره قشم، با ارتقای دانش فنی توانسته اند تا این‌ منطقه را به یکی از قطب های مهم کشور در ساخت انواع شناورهای مسافری، باری، تفریحی، آلاچیق‌های گردشگری، و همچنین شناورهای با کاربری مختلف تبدیل کنند.

شرکت آرام شناور کیان یک شرکت پویا و آینده نگر در حوزه ساخت و تعمیر انواع شناورهاست که با سرمایه گذاری 200 میلیارد ریالی و سرمایه در گردش 100 میلیارد ریال در شهرک صنعتی طولا واقع جزیره قشم مشغول فعالیت است.

این شرکت در سال 1391 ثبت شده و از سال 1397 به بهره برداری رسیده و با سال ها تجربه در حوزه طراحی و ساخت انواع مختلف شناورها، تبدیل به یکی از بزرگترین ظرفیت های تکنولوژیکی صنعت دریایی و کشتی سازی کشور و منطقه آزاد قشم شده است.

این مجموعه صنعتی درخصوص انواع زیادی از شناورهای مختلف، تجربه خوبی را به دست آورده و تخصص این شرکت، مناسب برای طراحی انواع مختلف شناورهای تفریحی از جنس فایبرگلاس و آلومینویم در سایزهای کوچک و متوسط است. پانتون بوت، انواع شناورهای چوبی، آلاچیق و کلبه آلاچیق و همچنین رستوران شناور محصولاتی هستند که با هدف کمک به توسعه گردشگری دریایی در جزیره قشم تولید این مجموعه صنعتی تولید می شود.

شرکت آرام شناور کیان قشم در حال حاضر برای 40 نفر اشتغال مستقیم و برای 120 نفر نیز به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده است و طبق برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال 160 نفر دیگر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این مجموعه مشغول فعالیت خواهند شد.

مشاور رییس جمهوری و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور و هیات همراه صبح چهارشنبه برای شرکت در آیین های بهره برداری، کلنگ زنی و بازدید از پروژه های نفتی، عمرانی و تولیدی وارد جزیره قشم  شد و از سوی حمیدرضا مومنی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و امام جمعه شهرستان مورد استقبال قرار گرفت.

 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو