خیز قشم برای ایفای نقش در اجلاس سراسری نماز

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد قشم از خیز بلند این جزیره برای ایفای نقش در اجلاس سراسری نماز از مجرای 24 کانون فرهنگی هنری با افزون بر 2 هزار نفر عضو خبر داد.

به گزار فرینا، مرتضی شیخ‌زاده صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قشم از عزم فعالان فرهنگی مذهبی این جزیره برای ایفای نقش و مشارکت فعال در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز خبر داد.
شیخ زاده افزود: عمده این مشارکت از مجرای 24 کانون فرهنگی هنری فعال در مساجد منطقه آزاد قشم صورت می‌پذیرد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر افزون بر 2 هزار نفر از کودکان، جوانان و نوجوانان جزیره قشم رسما به عضویت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در آمده‌اند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: در آخرین ویدئوکنفراسی که وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هفته گذشته برگزار کردند، کانون‌های فرهنگی هنر مساجد جزیره قشم برای نخستین بار در تاریخ این جزیره و شاید استان هرمزگان از بین افزون بر 2 هزار کانون کشور در شمار پنج کانون برتر قرار گرفتند.
شیخ زاده اضافه کرد: این مهم بیانگر آن است که کانون‌های فرهنگی هنری قشم گام نخست اعتلای خود را با موفقیت برداشته‌ و پر شتاب در مسیر اهداف تعیین شده حرکت می‌کنند.
وی ادامه داد: خانه، مسجد و مدرسه برجسته‌ترین خاستگاه‌هایی است که می‌توانند در تحقق بیانیه گام دوم و تربیتی نسلی در طراز انقلاب اسلامی بر مبنای معارف قرآنی ایفای نقش کنند.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: حرکت در مسیر تعیین شده از سوی ولایت فقیه یکی از واجبات کشور در عصر حاضر است و بیانه گام دوم انقلاب نسخه‌ای اساسی و شفابخش برای آحاد جامعه بویژه نسل جوان است.
شیخ زاده خاطرنشان کرد: از این رو تشویق جامعه هدف برای مشارکت در رویدادهای دینی-انقلابی از سوی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد، کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، مدارس و والدین از اهمیت و تاثیر بسزایی برخوردار است.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو