در راستای تسهیل و کمک به عرضه اراضی مسکونی شهر ماکو صورت گرفت؛

ابلاغ بخشی از نقشه طرح تفصیلی اراضی الحاقی طرح جامع شهر ماکو

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو و رییس کارگروه ماده ۸ آیین نامه اجرایی نحوه استفاده از زمین و منابع ملی منطقه آزاد ماکو از ابلاغ نقشه بخشی از طرح تفصیلی اراضی الحاقی طرح جامع شهر ماکو خبرداد.

به گزارش فرینا، محمدرضا عبدالرحیمی در گفت و گو با پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو افزود: با توجه به تصویب طرح جامع شهر ماکو در سال ۱۳۹۷ در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران، سازمان منطقه آزاد ماکو با هماهنگی شهرداری و شورای شهر ماکو نسبت به تهیه طرح تفصیلی شهر ماکو از طریق مهندسین مشاور اقدام کرد.

عبدالرحیمی با بیان این‌که در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی الحاقی طرح جامع جدید به محدوده شهر ماکو در دستور کار قرار گرفت، ادامه داد: در جهت افزایش عرضه زمین برای توسعه شهری و تسریع در فرایند تصویب قسمتی از طرح تفصیلی شهر اقدامات لازم انجام شد و بر اساس مطالعات کارشناسی مهندسین مشاور، موضوع در بیستمین جلسه کارگروه ماده ۸ آیین نامه اجرایی نحوه استفاده از زمین و منابع ملی منطقه آزاد ماکو باحضور نمایندگان کلیه دستگاه‌ها تصویب و به شهرداری ماکو ابلاغ شد.

وی از شهروندانی که قصد ساخت و ساز در محدوده الحاقی شهر را دارند خواست با توجه به ابلاغیه مذکور نسبت به مصالحه با شهرداری و رعایت طرح بر اساس قوانین مرتبط اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو ضمن ابراز امیدواری برای بهبود شرایط عرضه اراضی مسکونی و خدماتی، افزود: به زودی نقشه های کل محدوده پس از تصویب کل طرح تفصیلی نیز ابلاغ خواهد شد.

خبرنگار منطقه آزاد ماکو امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو