تشریح جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس، به تشریح اقدامات صورت گرفته و جذابیت‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه عظیم اقتصادی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری برنا در هرمزگان، حسن خلج طهرانی ضمن پاسداشت هفته‌ دفاع مقدس و گرامی‌داشت یاد شهدا و جانفشانی‌هایشان در هشت سال دفاع مقدس، بیان داشت: امروز سنگر دفاع تغییر یافته است و باید در جبهه‌ی اقتصادی مدافع کیان ایران اسلامی باشیم.
خلج طهرانی اقدامات مدیران، کارکنان و کارگران منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس را مصداق تلاش جهادی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: همکاران ما با اجرای پروژه های زیرساختی در این منطقه عظیم اقتصادی جذابیت ویژه‌ای را برای سرمایه گذاران ایجاد کرده اند.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس تاکید کرد: تلاش داریم تا با برنامه‌ریزی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت، آب، برق، گاز و سایر زیرساخت‌های مورد نیاز سرمایه گذاران را در حد مطلوب مهیا سازیم و نتیجه  آن تاکنون طرح های بسیاری است که در حال ساخت، نصب و راه اندازی هستند و حضور فعال سرمایه گذاران نیز تایید کننده این مساله است.
خلج طهرانی ضمن بیان این که در شرایط کنونی ۱۸ طرح در کمیته واگذاری زمین جهت سرمایه گذاری در منطقه ویژه مصوب شده اند، افزود: خبرهای خوبی اقتصادی نشاط را در جامعه افزایش خواهد داد.
وی این طرح ها را در حوزه‌های حلال‌های شیمیایی، بازیافت و خردایش سرباره، ساخت و تعمیرات اسکلت های فلزی، بازیافت مواد آهنی و تولید شمش فولادی، قیر، فروآلیاژ، آهک، فرومنگنز، فروسیلیس، اسید فسفریک، سیلیکون متال، برش سبک محصولات نفتی و ... عنوان کرد و افزود: توسعه‌ی زیرساخت های تامین انرژی را نیز با اجرای طرح‌هایی همچون نیروگاه سیکل ترکیبی صنایع برق و انرژی صبا و نیروگاه گازی ۲۰۰ مگاواتی پیگیری می کنیم.
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در پایان خواستار هم افزایی تمام ارکان اقتصادی استان برای بهبود شرایط تولید در کشور شد و افزود: هرمزگان ظرفیت‌های کم‌نظیری در تمام حوزه ها دارد و با ایجاد نهضت کار شبانه‌روزی و استفاده از نیروهای جوان و کارآزموده می توانیم کشور عزیزمان را از این پیچ تاریخی نیز به سلامت عبور دهیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو