معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش مطرح کرد:

توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی جزیره کیش اولویت اصلی است

معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش گفت: ارتقاء کیفیت زندگی در مناطق آزاد با تمرکز بر مباحثی همچون بهداشت روانی و جسمی، با اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی جزء سرفصل‌های برنامه‌های ما است.

به گزارش فرینا، سعید پورعلی، در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به فعالیت‌های این معاونت در جزیره کیش گفت: ماموریت‌های این معاونت بیشتر پیرامون بند سوم نقش راه کلان مناطق آزاد شکل گرفته در بند سوم به توانمندسازی فرهنگی و اجتماعی در مناطق آزاد و جوامع محلی تاکید شده است راهبردهایی همچون توسعه ظرفیت‌ها و استعدادها و ساماندهی برای تولید ارزش، طراحی و اجرای برنامه‌های مناسب برای ارتقاء فرهنگی اجتماعی جامعه محلی، فضاسازی برای جلب مشارکت حداکثری جامعه محلی و تربیت نیروی ماهر در کسب و کارها و ارتقاء کیفیت زندگی ساکنان محله از جمله برنامه‌های این معاونت است.
پورعلی ادامه داد: ارتقاء کیفیت زندگی در مناطق آزاد با تمرکز بر مباحثی همچون بهداشت روانی و جسمی، افزایش شاخص‌های امنیت محیطی، توسعه آموزش‌های کیفی، تقویت بنیان خانواده ایجاد نشاط و سرزندگی، توانمندسازی موسسات خصوصی و تقویت برون‌سپاری بسیاری از ماموریت‌های فرهنگی و اجتماعی بخش خصوصی. با ایجاد بستر مناسب برای توسعه جامعه مدنی و NGO، برگزاری رویدادهای ملی منطقه‌ای و بین‌المللی، توسعه روا داری اجتماعی، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، ایجاد زمینه برای حضور نخبگان فرهنگی و اجتماعی با هدف تولید ادبیات در جزیره کیش، کمک به توسعه امر گردشگری از طریق تعمیق و نهادینه کردن رفتارهای مبتنی بر اعتماد و صداقت را به دنبال دارد.
وی افزود: ساختار معاونت از سه مدیریت فرهنگی آموزشی، مدیریت هنری و مدیریت اجتماعی بهداشت و درمان و دفتر مطالعات پژوهش‌های فرهنگی و اجتماعی و مرکز فعالیت‌های قرآنی تشکیل شده است و 11 اداره فعالیت می‌کنند که البته بیشترین فعالیت در حوزه خدمات اجتماعی، بهداشت و درمان است.
معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد کیش ادامه داد: به دلیل آنکه جزیره کیش یک جزیره گردشگری است ما هیچ فعالیتی را در جزیره بدون ارتباط با این حوزه انجام نمی‌دهیم. همچنین بخش دیگری از کارهای ما تحت عنوان شوراهایی مانند شورای اداری، شورای ترافیک، شورای وقایع چهارگانه، شورای فرهنگی، شورای فضای مجازی، شورای اجتماعی انجام می‌شود.
پورعلی با اشاره به اینکه یکی از سرفصل‌های ما رویدادسازی در جزیره کیش است، افزود: هدف عمده از رویدادسازی ایجاد محیطی بانشاط و سرزنده در جزیره است که ادبیات فاخری را به دنبال دارد و جزیره به عنوان یک کانون فرهنگی و هنری در کشور معرفی شود. جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها، مراسم‌های هفتگی، مسابقات، مشارکت در برنامه‌های مذهبی و محلی و برنامه‌های مناسبتی ملی و جهانی در این سرفصل تعریف می‌شود.
وی افزود: مراسم‌هایی همچون جشنواره‌های فیلم موج، جشنواره موسیقی، جشنواره فیلم فجر، جشنواره تئاتر کافه و ساحل، نمایشگاه بزرگ کتاب کیش، جشنواره داستان‌های صوتی کیش، جایزه ادبی شعر کیش، برگزاری نمایشگاه عکس آزادسازی خرمشهر، نمایشگاه عکس‌های آئین‌های رمضان، نمایشگاه عکس انقلاب اسلامی در کیش برگزار می‌شود که مدیریت اجرایی آنها کاملا با بخش خصوصی است و ما فقط نقش حمایتی داریم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو