مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام:

ايران در توليد دستگاه سونوگرافي خودكفا می شود

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: ایران به همت یک واحد تولیدی و صنعتی مستقر در این منطقه وبا تولید دستگاه سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان جهش تولید نامگذاری شده، به خود کفایی می رسد . 

به گزارش فرینا، نادر ثناگو مطلق افزود: این واحد دانش بنیان با استفاده از توان متخصصان داخلی و استفاده از هوش مصنوعی، با سه سال کار شبانه روزی موفق شده تا این دستگاه ها را تولید نماید.

ثناگو مطلق اظهار داشت: سالانه نیاز کشورها به دستگاه های سونوگرافی و اکوکاردیوگرافی یک هزار و ۸۰۰ دستگاه است که این شرکت توانایی تولید یک هزار دستگاه را دارد.

وی با اشاره به اینکه با تولید این دستگاه ها در داخل کشور سالانه از خروج میلیون ها یورو ارز جلوگیری می شود گفت: این واحد تولیدی در نظر دارد تا هر ساله مدل های جدید از این نوع دستگاه ها را روانه بازار کرده که هم اکنون یک مدل به مرحله تولید انبوه رسیده و سه مدل دیگر نیز در حال طی کردن تست های آزمایشی هستند که تا پایان سال به مرحله تولید انبوه خواهند رسید.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی پیام افزود: همچنین تولید مدل جدیدی از دستگاه ام.آر.آی و سی تی اسکن از سوی این واحد دانش بنیان با هدف بی نیاز سازی کشور از واردات این محصول نیز در حال انجام است که طبق پیش بینی های صورت گرفته تا سال ۱۴۰۲ به مرحله تولید انبوه خواهد رسید .

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو