مدیرعامل منطقه آزاد قشم در دیدار با اعضای جامعه هتلداران قشم مطرح کرد؛

ضرورت آمادگی برای استقبال از گردشگران در پساکرونا

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: هتل ها، واحدهای اقامتی و فعالان حوزه گردشگری قشم با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، مقدمات استقبال از گردشگران در دوران پساکرونا را آماده کنند.

به گزارش فرینا، حمیدرضا مومنی در دیدار با اعضای جامعه هتلداران قشم، اظهار کرد: شیوع بیماری کرونا در تمام نقاط کشور و توقف گردشگری و مسافرت موجب خسارت به بسیاری از فعالان حوزه گردشگری شده و منطقه آزاد قشم نیز از موارد مستثنی نیست، با این حال باید شرایط برای استقبال از گردشگران در دوران پساکرونا آماده شود.
مومنی ادامه داد: جامعه هتلداران و دیگر فعالان حوزه گردشگری جزیره قشم می توانند براساس شرایط فعلی و سناریوهایی که سازمان منطقه آزاد قشم برای دوره کرونا و پساکرونا طراحی کرده با این سازمان همکاری داشته و طرح  ها و پیشنهادات خود را ارائه کنند.
وی تاکید کرد: در روزهایی اقتصاد کشور همچنان درگیر اثرات منفی شیوع ویروس کرونا است، باید با برنامه ریزی، انتقال آموزش های لازم و حفظ استاندارد فضایی مناسب در جهت ارتقا جایگاه ملی و بین المللی هتل ها و اقامتگاه های قشم ایجاد کرد.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم؛ با همفکری و همکاری بخش های مختلف منطقه آزاد قشم و ویژه بخش خصوصی، می توان برای جبران خسارت ناشی از بحران شیوع کرونا بر صنعت و اقتصاد فعالان گردشگری جزیره برنامه ریزی کرد.
مومنی در پایان خاطرنشان کرد: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته برخی تخفیف ها و معافیت ها برای واحدهای گردشگری فعال در قشم در نظر گرفته شده و با مذاکرات و رایزنی های انجام شده واحدهای مختلف امکان استفاده از اعتبارات و تسهیلات کم بهره پیش بینی شده از سوی دولت نیز برای فعالان حوزه اقتصادی و گردشگری جزیره فراهم شده است.
براساس این گزارش، اعضای انجمن هتلداران قشم نیز در این جلسه با اشاره به تاثیر منفی شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد هتلداری جزیره، پیشنهادات و نقطه نظرات خود را پیرامون عبور از این بحران آماده شدن برای حضور گردشگران در آینده مطرح کردند.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو