راه اندازی مرکز منطقه ای سلامت در جزیره کیش

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش گفت: جزیره کیش با بهره گیری از ظرفیت های اقلیمی بویژه محیط زیست فوق العاده،می تواند به مرکز درمان و سلامت منطقه تبدیل شود.

به گزارش فرینا، غلامحسین مظفری، با بیان این که این جزیره می تواند در زمینه های علمی و پزشکی به برند برتر کشور و منطقه خلیج فارس و کشورهای همسایه تبدیل شود، اظهار داشت: با توجه به این که تحقیقات علمی و دانشگاهی در جزیره کیش، موجب رونق سرمایه گذاری در این منطقه شده و کیفیت زندگی را ارتقاء داده است، می توان از آن به عنوان یک ظرفیت قابل توجهی برای ایجاد تحول اقتصادی و علمی در جزیره کیش از جمله راه اندازی مرکز منطقه ای سلامت استفاده کرد.

مظفری بر ضرورت بهره مندی از ظرفیت های ایجاد شده در این منطقه تاکید کرد و گفت: نقش و رسالتی که این سرمایه عظیم می تواند برای کشور در حوزه دانشگاه های پزشکی و غیر پزشکی ایفا کند، بسیار مهم است.

وی در ادامه با اظهار خوشحالی از رشد شرکت‌های دانش بنیان در این جزیره گفت: تا کنون بیش از 40 شرکت دانش بنیان در مرکز نوآوری کیش استقرار یافتند و برخی از دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه های شهید بهشتی، تهران، صنعتی امیر کبیر و علم و صنعت با یک رویکرد جدید فعالیت خود را در این مرکز آغاز کردند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش شرایط اقلیمی "آب و هوا، ساحل، دریا، اکسیژن خالص و زیست محیطی" در جزیره کیش را برای مراکز سلامت، پیشگیری و درمان و بخش هایی که می توانند نقش مهمی در این حوزه ها داشته باشند فرصت بسیار خوبی برای مجموعه های دانشگاهی مستقر در این منطقه برشمرد.

مظفری در رابطه با این که در حوزه پزشکی اقدامات خوبی انجام شده است گفت: منطقه آزاد کیش در حوزه پزشکی از شرایط خوبی از قبیل: دانشگاه ها و اساتید برجسته و توانمند برخوردار است و در این خصوص می توانیم یک کار اقتصادی بزرگی انجام دهیم.

وی با اشاره به جمعیت 80 میلیونی ایران که بخش عمده آنان مسافرانی هستند که به کیش سفر می کنند و خوشبختانه از یک توان مالی خوبی برخوردار هستند اظهار داشت: برای پیش بینی بخش زیادی از نیازهای سلامت این منطقه را می توان در قالب برنامه راهبردی تدوین کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اقدامات انقلابی و جهادی را در حوزه های سلامت یکی از شاخص های اصلی تحقق یافتن تامین نیازهای درمان کشور عنوان کرد و گفت: با فراهم شدن این مهم برای ارائه خدمات ویژه در حوزه سلامت و درمان می توان از خروج ارز جلوگیر و ارزش افزوده برای این منطقه ایجاد کرد.

شایان ذکر است جزیره کیش با ۹۱ کیلومتر مربع مساحت و جمعیتی حدود ۴۰ هزار نفر در آب های خلیج فارس و در استان هرمزگان واقع شده است.

خبرنگار منطقه آزاد کیش امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو