وزیر راه و شهرسازی در انزلی مطرح کرد:

گسترش ظرفیت های حمل و نقلی و تجارت همچنان دستور کار دولت است

وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه تجارت و ترانزیت یکی از ضرورت های شکوفایی اقتصادی کشور است از این رو در دولت تدبیر و امید گسترش ظرفیت راه های ترانزیتی و توسعه شبکه ریلی به صورت ویژه در دستور کار بوده و تا آخرین روز کاری دولت هم این روند تداوم دارد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، محمد اسلام امروز (سه‌شنبه، ۲۷ آبان) در حاشیه «همایش یک روزه بین المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا و نقش ژئوپلیتیک مناطق آزاد در توسعه روابط منطقه‌ای» در منطقه آزاد انزلی، در گفت و گو با خبرنگاران افزود: یکی از پروژه های ویژه ای که در حال ساخت است اتصال راه آهن قزوین ـ رشت به بندرانزلی و اتصال به آستاراست که تلاش زیادی برای انجام آن شده است.

اسلامی ابراز امیدواری کرد: اتصال بندر کاسپین به راه آهن در همین دولت عملیاتی شود.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه راه آهن رشت ـ آستارا بر اساس زمان بندی مشخص در حال اجرا است، خاطر نشان کرد: اتصال راه آهن ایران به شبکه ریلی افغانستان و اتصال چابهار به زاهدان از طریق خط آهن در دست اجرا و در آستانه افتتاح است.

اسلامی بیان داشت: تکمیل شبکه آزاد راهی و بزرگراهی هم به گونه ای که کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق از ظرفیت حمل و نقل این مسیرها بهره مند شوند نیز در دست اقدام است.

او ادامه داد: جذابیت استفاده از فرصت ایران در ترانزیت برای اتحادیه اوراسیا با تکمیل زیرساخت ها دو چندان می شود به همین دلیل اکنون علاوه بر توسعه زیرساخت ها تلاش شده در اتحادیه راه آهن های جهان موافقتنامه امضا کنیم و در قالب همکاری منطقه ای با تعرفه های واحد در ترانزیت کالا نقش داشته باشیم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: برای تجارت و ترانزیت سعی بر آن است با ایجاد هماهنگی بین همه دستگاه های داخلی و دخیل در امر تجارت توقف در پایانه ها را به حداقل رسانده و از این به بعد شاهد توقف طولانی مدت کامیون های صادراتی در مرزهای کشور نباشیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو