با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور؛

سه طرح صنعتی و خدماتی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس افتتاح شد

در چهل و یکمین برنامه افتتاح جهش تولید، سه طرح صنعتی و خدماتی با سرمایه‌گذاری ارزی پنج میلیون یورو و ۳۰ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی روز پنجشنبه در آیینی ویدئو کنفرانسی با حضور و دستور دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری افتتاح شد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در این آیین گفت: این طرح‌های تولیدی و خدماتی با حمایت این سازمان به عنوان متولی و حامی سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه پارس برای  پشتیبانی از صنایع نفت و گاز و ایجاد اشتغال پایدار اجرا شده‌است.

ایرج خرمدل افزود: شرکت پترودوار کیش برای تولید و تعمیر تجهیزات دوار و ساخت تجهیزات مربوط به صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و انرژی با ظرفیت تولید ۲۳ کمپرسور رفت و برگشتی، تامین ۱۴ هزار قطعه یدکی همه کمپرسورهای گاز و دبی کمتر از ۶۰ تا  بیش از ۱۲۰ مترمکعب در ساعت اجرا شده‌ است.

خرمدل ادامه داد: همچنین طرح پترو گاز خلیج فارس تولید کننده سازه‌های فلزی و انواع مخازن پالایشگاهی و پتروشیمیایی و طرح پتروبهار کنگان که برای انجام خدمات سوخت رسانی اجرا شده از جمله دیگر پروژه‌های افتتاح امروز با دستور رئیس جمهوری در منطقه ویژه پارس است. 

وی اضافه کرد: ۱۰۰ درصد سرمایه‌گذاری این سه طرح از سوی بخش خصوصی انجام شده و سازمان منطقه ویژه به عنوان متولی زیرساخت‌ها تسهیلات مورد نیاز آنها را تامین کرده‌است. 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس یادآور شد: براساس برنامه ریزی انجام شده پروژه توسعه‌ای طرح پترو دوار کیش نیز بزودی شروع می‌شود.

خرمدل گفت: با بهره‌برداری از این طرح‌ها زمینه اشتغال برای ۱۳۳ نفر در منطقه ویژه اقتصادی پارس (استان بوشهر ) فراهم می‌شود.

وی بیان کرد: منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به عنوان پایتخت انرژی کشور در مساحت ۴۶ هزار هکتار در استان زرخیز و ساحل نیلگون خلیج فارس واقع شد است که در این منطقه با وجود میدان مشترک گازی، ۱۳ مجتمع پالایشگاهی و قریب ۴۵ پتروشیمی با حجم سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیارد دلار و اشتغال زایی بیش از ۷۰ هزار نفر مسئولیت استخراج و پالایش ذخایر خدادای نفت و گاز را برعهده دارد. 

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس ادامه داد: مجتمع‌های پتروشیمی و پتروشیمیایی نیز در امتداد تولیدات مجتمع‌های گاز زنجیره تولید محصولات متنوع را در این منطقه تکمیل کرد اند.

خرمدل افزود: این آمار و ارقام گویای این حقیقت است که منطقه ویژه اقتصادی پارس جنوبی و صنایع مستقر در آن و پتانسیل‌های موجود چه نقش مهم، استراتژیک و تاثیرگذاری در اقتصاد ملی ایفا می‌کند و با توجه به این حجم عظیم از طرح‌ها، پروژه‌ها و پتانسیل‌های منطقه نیاز به سرمایه‌گذاری بیش از پیش در حوزه‌های پشتیبانی، خدماتی، لجستیکی و  صنایع پایین دست پتروشیمی برای تکمیل زنجیره‌های تولید احساس می‌شود.

حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری در چهل و یکمین پنجشنبه دستور افتتاح بیش از۶۱ طرح مهم را در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی در استان‌های هرمزگان، گیلان، بوشهر، قم، ‌ آذربایجان شرقی و مرکزی در مجموع به ارزش ۹ هزارو ۲۰۰  میلیارد تومان با اشتغال زایی بیش از ۳ هزار و ۲۰۰ نفر در آیینی ویدذو کنفرانسی صادر کرد. 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو