حضور منطقه آزاد اروند در چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری در تهران

چهاردهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری در تهران از 5 تا 8 اسفند در تهران برگزار می‌شود که منطقه آزاد اروند برای معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاران، معرفی جاذبه‌های گردشگری و معرفی سفر ایمن با همکاری آژانس‌های مسافربری نیز در دو بخش صنایع دستی و گردشگری در آن حضور خواهد داشت.

به گزارش فرینا به نقل از اقتصاد24، محسن قنبری، مدیر گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد اروند درباره جرئیات سی و چهارمین نمایشگاه بین المللی گردشگری در تهران است، اظهار داشت: این نمایشگاه هر ساله برگزار می‌شود و امسال نیز منطقه آزاد اروند در آن شرکت کرده است. سال گذشته اروند به صورت مشترک با خوزستان در این نمایشگاه حضور داشت، اما امسال به صورت جداگانه شرکت کرده‌ایم.  

وی با اشاره به اینکه تاکید ما بیشتر بر جذب سرمایه‌گذار و معرفی بسته‌های سرمایه‌گذاری و مذاکره با آنان است، گفت: امسال دو بخش گردشگری و صنایع دستی در غرفه‌های جداگانه حضور دارند. پیش از این غرفه‌ها یکی بود. صنایع دستی اروند در قالب 3 موسسه حضور دارند و تعاونی‌ها دیگر به صورت شخصی کسی را معرفی نمی‌کنند. کسانی که دارای تشکلی هستند و در قالب موسسه، تعاونی و اتحادیه هستند، طبق فضایی که ما به برایشان فراهم کرده‌ایم، حضور پیدا می‌کنند.

مذاکره با سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری

قنبری تصریح کرد: امسال در حاشیه این نمایشگاه، نمایشگه مجازی نیز داریم که ما در آن ثبت نام کرده‌ایم تا محصولات خود را آنجا ارائه کنند. ما در این نمایشگاه از طریق معرفی بسته‌های تورگردی که در همکاری با آژانس‌های مختلف فعالیت می‌کنند، معرفی می‌کنیم. همچنین با کسانی که بخواهند تور اروند بیاورند، مذاکراتی انجام داده و بسته‌ها را به آن‌ها اراه می‌کنیم. در عینحال جاذبه‌های گردشگری را نیز معرفی خواهیم کرد.

او ادامه داد: تصاویر زیادی از جاذبه‌های گردشگری تهیه شده که به صورت تابلو و عکس به نمایش در می‌آوریم. فعالیت‌ها برای بازاریابی و جذب مشتری خواهد بود. همچنین قرار است که با آژانس‌های بزرگ مذاکراتی انجام شود و تفاهماتی صورت بگیرد تا بتوانند تور بگیرند و آن را به آژانس‌های اروند معرفی کنند.  
مدیر گردشگری منطقه آزاد اروند تصریح کرد: نمایشگاه گردشگری امسال با این هدف که مردم را تشویق به داشتن سفر امن و ایمن کند، شکل گرفت تا مردم با آژانس‌ها و اقامتگاه‌ها ارتباط بگیرند و مردم مجاب شوند که که به صورت امن و ایمن هم می‌توان به سفر رفت.  
قنبری با تاکید براینکه ما در حاشیه این نمایشگاه جدا از اینکه امکانات و ظرفیت‌های سفر سالم به اروند را معرفی می‌کنیم، فرصت‌های سرمایه‌گذاری را نیز معرفی خواهیم کرد. در واقع ما به دنبال استفاده بهینه از این نمایشگاه هستیم. ما در نمایشگاه سرمایه‌گذاری نیز شرکت می‌کنیم، اما اینجا هم سعی می‌کنیم مجموعه‌ها سرمایه‌گذاری را به اروند جذب کنیم. این نمایشگاه از چهارم اسفند ماه شروع می‌شود و تا هشتم اسفند ادامه خواهد داشت.

بازاریابی در حوزه صنایع دستی منطقه آزاد اروند

او با اشاره به اینکه در حوزه صنایع دستی منطقه آزاد اروند در جا‌هایی که نیاز به آموزش می‌بینیم، اینکار را انجام می‌دهیم، گفت: در دوره حصیربافی، هم بافت حصیر را اصلاح می‌کنیم و هم به صورت ترکیبی با چوب و شیشه و... آموزش می‌دهیم، اما در حوزه بازاریابی تفاهم نامه‌ای با انجمن ایران و روسیه نوشته‌ایم و صادرات صنایع دستی با کیفیت را به روسیه انجام می‌دهیم و در حوزه صادرات صنایع دستی با شرکت‌هایی در حال مذاکره هستیم، اما هنوز غیر از ایران و روسیه که این‌ها از هنر‌های صنایع دستی ما خرید کنند و به جا‌هایی که می‌توانند صادر کنند.
او ادامه داد: در کنار آن ما دوره‌های آنلاین مارکتینگ در حوزه صنایع دستی را نیز خواهیم داشت که فروش و بازریابی در دوره‌های صنایع دستی و صنایع خلاق را در آن گنجانده‌ایم.  
ما در حال تدوین طرح جامع گردشگری در منطقه آزاد اروند هستیم تا آن را به عنوان یک مقصد گردشگری معرفی می‌کنیم که اواخر امسال یا اوایل سال آینده به تصویب می‌رسد.  

لیلا سلیمانی امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو