کارگران نقش مهمی در تحقق شعار سال دارند

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند با حضور در ویژه برنامه «هلال اروند»، گفت: کارگران نقش مهمی در تحقق شعار سال دارند.

به گزارش فرینا، سید علی موسوی در شب دوازدهم از ماه مبارک رمضان و در ویژه برنامه « هلال اروند» ضمن تبریک هفته کار و کارگر، نقش این زحمت کشان در تحقق شعار سال را بسیار مهم دانست و افزود: هدف از این برنامه تقدیر و تشکر از خادمین کارگران، کارگران نمونه و خانواده معزز شهدای کارگر، ایثارگران و جانبازان، تقدیر و تشکر از حادثه دیدگان کارگر، تشکل های کارگری و بویژه تقدیر و تشکر از زنان نمونه کارگر مشغول در واحدهای صنعتی و خدماتی منطقه است؛ که در رونق و شکوفایی کار و تولید منطقه نقش اثرگذاری داشته اند.

موسوی هفته کار و کارگر را فرصت مغتنمی جهت ارج نهادن به افرادی دانست که در پیشرفت کار و تولید منطقه صبورانه خدمت می کنند و افزود: در سال های گذشته به اتفاق کارفرمایان و مدیران واحدهای صنعتی، تلاش کردیم از نیروهای بومی منطقه نهایت استفاده شود و برای اثبات این ادعا طی راستی آزمایی انجام گرفته ، مشخص شد بیش از 90 درصد نیروهایی که در واحدهای صنعتی فعالیت می کنند، فرزندان آبادان و خرمشهر هستند و امسال نیز با همین هدف، تاکید مان بر استفاده از نیروهای بومی منطقه در واحدهای صنعتی است که به بهره برداری می رسانیم.

وی تقدیر و تشکر از خادمین کارگرها را در هفته کار و کارگر یک اقدام شایسته دانست و اظهار داشت: کارفرمایان بعنوان خادمین با پرداخت به موقع حقوق کارگر، بیمه، پرداخت رفاهیات و انجام تعهدات و توسعه کارشان، نقش مهمی در کیفیت اشتغال دارند، برای همین امسال در کنار کارگران نمونه از واحد صنعتی نمونه نیز بعنوان خادم کارگر تقدیر و تشکر خواهیم کرد.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شعار سال، خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته و امسال مقام معظم رهبری به دلیل حساسیت ها و اهمیت موضوع، شعار سال را به اشتغال، تولید و صنعت اختصاص دادند.

موسوی ادامه داد: در دوسال سال گذشته که شعار سال «رونق تولید» نام گذاری شد، بیش از 90 درصد از برنامه هایی که در بخش صنایع تدوین نموده بودیم اجرایی شد و در سال گذشته نیز که «جهش تولید» نام گرفت با تعریف و برنامه ریزی 20 راهبرد توانستیم 80 در صد از آنها را اجرایی که 20 درصد باقی مانده نیز به دلیل کرونا و مشکلات و فشار تحریم ها، انجام نشد.

وی از برنامه های مربوط به شعار سال جاری که تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها نام دارد گفت و افزود: همکاران بنده به همراه مدیرعامل وقت، هیأت مدیره و معاونین سازمان منطقه آزاد اروند برای سال جدید 15 راهبرد تدوین کردند که از این تعداد؛ 5 راهبرد جهت تقویت تولید، 5 راهبرد برای پشتببانی ها و 5 راهبرد دیگر نیز در راستای مانع زدایی ها تعریف شده و امیدواریم با برنامه ریزی خوبی که انجام شده بتوانیم با مدیریت صحیح، تولید را تقویت ،از کارآفرینان پشتیبانی و از بازدارنده ها مانع زدایی کنیم.

معاون سرمایه گذاری و توسعه کسب و کارهای سازمان منطقه آزاد اروند در آخر ابراز امیدواری کرد تا سوم خرداد ماه سالروز آزادسازی خرمشهر، بتوانند 20 واحد صنعتی را به چرخه تولید بازگردانده، و یا واحدهای راکد را فعال و واحدهای جدیدی، ایجاد کنند.

خبرنگار منطقه آزاد اروند امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو