ایجاد مراکز گردشگری شیلاتی در منطقه آزاد ارس

مدیر شیلات و امورآبزیان سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از ایجاد مراکز گردشگری شیلاتی در منطقه آزاد ارس و هشترود خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، قاسم جعفروند ضمن اعلام این خبر گفت: گردشگری شیلاتی یکی از بخش‌های کارآمد و با ظرفیت صنعت شیلات استان محسوب می‌شود که آذربایجان شرقی با دارا بودن اراضی و مزارع پر رونق ظرفیتی بی‌نظیر در این حوزه را دارا است که طی یک سال اخیر با آغاز فعالیت چند مرکز گردشگری شیلاتی در استان، شاهد رونق این بخش خواهیم بود.

جعفروند در ادامه از صدور اولین مجوز گردشگری شیلاتی توسط اداره ‏کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هماهنگی شیلات استان در شهرستان چاراویماق خبر داد و افزود: منطقه آزاد ارس و حاشیه جاده مرزی جلفا ـ سیه رود از پتانسیل بالایی در این زمینه برخوردار می‏باشد، بنابراین پرورش دهندگان این منطقه می ‏توانند با هماهنگی این مدیریت نسبت به اخذ مجوز گردشگری شیلاتی اقدام نمایند و در این راستا شیلات نیز حمایت‌های لازم را به عمل خواهد آورد.

وی اظهار کرد: سایر شهرستانهای استان از جمله شهرستانهای هشترود و چاراویماق نیز از شهرستانهای با ظرفیت استان در حوزه کشاورزی است که رونق بخشی به گردشگری شیلاتی آن در دستور کار این مدیریت قرار گرفته که در این راستا نخستین مجوز گردشگری شیلاتی آن صادر شد.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو