افزایش 23 درصدی صادرات از ارس در سال 99/صادرات 645 میلیون دلاری منطقه آزاد ارس در سال 99

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از افزایش 23 درصدی صادرات از منطقه آزاد ارس در سال 99 خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن نریمان با اعلام این خبر گفت: صادرات ارس شامل چهار بخش صادرات قطعی، صادرات کالاهای داخلی، صادرات مجدد و صادرات به سرزمین اصلی می باشد که سال گذشته با 23 درصد افزایش نسبت به سال قبل به 645 میلیون دلار صادرات رسیده است.

نریمان افزود: صادرات قطعی منطقه آزاد ارس در سال گذشته 228 میلیون دلار بوده است که نسبت به صادرات 132 میلیون دلاری مدت مشابه سال گذشته رشد 72 درصدی داشته است.

وی ارزش صادرات حاصل از تولید این منطقه به سرزمین اصلی را 173 میلیون دلار اعلام کرد و گفت: نسبت به صادرات 160 میلیون دلاری مدت مشابه سال گذشته 8 درصد رشد دارد.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس اظهارکرد: صادرات کالای داخلی منطقه درطول دوازده ماه سال گذشته 235 میلیون دلار بوده است که نسبت به صادرات 88 میلیون دلاری مدت مشابه در سال 98 رشد 167 درصدی را نشان می دهد. همچنین علاوه بر 235 میلیون دلار، 103 میلیون دلار گاز طبیعی نیز از مرکز نوردوز از این محل صادر شده است.

محسن نریمان در ادامه خاطرنشان کرد: بر اساس صادرات قطعی انجام شده عمده این اقلام که شامل خشکبار، مصنوعات پلاستیکی، صیفی جات گلخانه ای، شمش فولادی، نخ پلی استر، جامبوبگ، کیسه پلی پروپلینی و تسمه پروپیلن ، هیدورکربن، باتری خودرو و... تولید بوده است به کشورهای آذربایجان، روسیه، عراق، ترکیه، قزاقستان، افغانستان، امارات، الجزایر، صربستان صادر شده است.

 نریمان در پایان یادآرو شد: سال گذشته بر اساس بخشنامه های گمرک ایران مبنی بر لزوم اخذ ثبت سفارش ورود هر نوع کالا به سرزمین اصلی و مناطق آزاد،شرکت¬های حمل و نقل به دلیل عدم دریافت ثبت سفارش نتوانستند کالاهای ترانزیتی را وارد منطقه کنند و در نتیجه، صادرات مجدد از زمان ابلاغ بخشنامه مذکور در ارس در حد صفر شده است.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

آخرین اخبار آرشیو