معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار؛

راننده‌های تاکسی چابهار گواهینامه‌های صنعت گردشگری را دریافت کنند

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: راننده‌های تاکسی چابهار با شرکت در آموزش‌های پیش رو، مجوزها و گواهینامه‌های صنعت گردشگری را برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران دریافت کنند.

به گزارش فرینا، طاهره شهرکی در آیین آغاز طرح افزایش ناوگان حمل‌ونقل چابهار افزود: یکی از اقدامات مهم سازمان منطقه آزاد چابهار این بود که در راستای تحقق وظایف مربوط به مسئولیت‌های اجتماعی، توانمندسازی شاغلان صنعت گردشگری و بالا بردن سطح رفاه اجتماعی شهروندان و گردشگران تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری چابهار منعقد شود که این اتفاق رقم خورد و از محل اعتبارات مسئولیت اجتماعی 190 میلیارد ریال اعتبار به شهرداری برای رفاه ساکنان و مسافران در حوزه افزایش کیفیت حمل‌ونقل مسافر اختصاص یافت.

شهرکی بیان داشت: ورود چندین دستگاه تاکسی و اتوبوس، یکی از معضلات اجتماعی ما در حوزه چابهار را برطرف خواهد کرد.

وی بابیان اینکه شهرستان چابهار قطب گردشگری جنوب کشور به شمار می‌رود اظهار داشت: لازم دانستیم که این خدمات را برای گردشگران فراهم کنیم و به‌طورجدی از رانندگان تاکسی می‌خواهیم که گواهینامه‌های لازم در خصوص صنعت گردشگری اخذ کنند تا بتوانند با در اختیار داشتن اطلاعات حوزه گردشگری، به‌عنوان یک راهنما خدمات استاندارد و شایسته‌ای به مسافران ارائه کنند.

 رئیس سازمان مدیریت حمل‌ونقل شهرداری چابهار نیز گفت: تاکنون 50 نفر متقاضی تاکسی خطی زرد داشته‌ایم که 30 نفر برای اخذ تسهیلات خرید خودروی 120 میلیون تومانی به بانک عامل معرفی‌شده است.

داود قریشی افزود: مبلغ 30 میلیون تومان تسهیلات تعمیرات و 20 میلیون تومان خرید باطری و لاستیک به خودروهای تاکسی شهر چابهار اختصاص داده‌شده است که متقاضیان می‌توانند از طریق بانک تجارت اقدام کنند.

وی گفت: همچنین تسهیلات خرید بیمه‌های بدنه و شخص ثالث، بدون پیش‌پرداخت و سود نیز به متقاضیان قابل‌ارائه است.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو