امضای تفاهم نامه همکاری فنی تخصصی و پژوهشی بین دانشگاه علم و صنعت و سازمان منطقه آزاد ارس

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس از امضای تفاهم نامه همکاری فنی تخصصی و پژوهشی فی مابین دانشگاه علم و صنعت ایران و این سازمان خبر داد.

به گزارش فرینا، محسن نریمان با اعلام این خبر گفت: تفاهم نامه همکاری فنی تخصصی و پژوهشی دانشگاه علم و صنعت ایران با سازمان منطقه آزاد ارس با هدف بسترسازی برای تقویت شتاب دهنده ها و استارتاپ‌ها کارآفرینانی و به منظور تکمیل حلقه‌های زیست بوم دانش بنیان و همچنین برنامه ریزی مشترک جهت نیل به تجاری سازی و ایجاد فناوری های جدید و مورد علاقه این سازمان به منظور رفع چالش های ملی که با تجمیع ظرفیت‌های طرفین و قابل تامین قابل مرتب سازی باشند امضا شد.

نریمان، شناسایی و برنامه ریزی برای رفع موانع پیش روی ارس که مرتفع سازی آنها با اقدامات دانشی پژوهشی و مشاوره ای فناورانه و آموزشی از طرف دانشگاه قابل تصور است را از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه عنوان کرد.

وی در ادامه با اشاره به موضوعات قابل اجرا در تفاهم نامه اضافه کرد: تاسیس و توسعه مرکز نوآوری فن راه دانشگاه در منطقه، همکاری در زمینه خودروسازی و همکاری دانشکده و پژوهشکده خودرو دانشگاه در منطقه، استفاده از ظرفیت‌های بازار اوراسیا،توسعه حمل و نقل پاک و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در سازمان در اجرای سیاست های توسعه حمل و نقل و لجستیک با همکاری دانشگاه مهندسی راه‌آهن و مهندسی فناوری های نوین دانشگا‌ه را از مهمترین موضوعات مورد تاکید در این تفاهم نامه عنوان کرد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد توسعه و اجرای فناوری‌های نوین در تولید محصولات کشاورزی و گلخانه ای شامل راه اندازی گلخانه هیدروپونیک هوشمند و همکاری در زمینه توسعه آموزش و پژوهش در حوزه حمل و نقل، لجستیک، تقویت و توسعه همکاری در سایر حوزه‌های فناوری و تجهیزات با سایر دستگاه‌های ذیربط را از دیگر محورهای همکاری بین دانشگاه علم و صنعت و این سازمان یاد کرد.

خبرنگار منطقه آزاد ارس امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو