سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش خبر داد:

اجرای طرح واکسیناسیون در دستور کار شورای سلامت کیش

در چهل و دومین جلسه ستاد اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا در کیش بر تشکیل کمیته اقتصادی و تسریع در امر واکسیناسیون با هدف مدیریت هرچه بیشتر این موضوع تاکید شد.

به گزارش فرینا، سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش در این جلسه با اعلام آمار تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و شرایط موجود گفت: از ابتدای شیوع ویروس تا کنون با انجام 26 هزار و 925 تست PCR و RAPID تعداد 5 هزار و 812 نفر بیمار کرونا مثبت در جزیره شناسایی کردیم که این آمار نشان می‌دهد به ازای هر 1/7 نفر جمعیت 45 هزار نفری ثابت کیش نمونه گیری انجام شده است.
محمدرضا رضانیا افزود: درصد تعداد مثبت بیماران، به کل تست‌های انجام شده 26/1 دهم درصد است که باید زیر 15 درصد باشد.
رضانیا گفت: از ابتدای همه گیری ویروس کرونا در کیش 24 مورد فوتی داشتیم و 843 نفر بیمار در بیمارستان کیش بستری شده اند، در حال حاضر نیز از 35 بیمار بستری در بیمارستان 4 نفر در ICU به سر می‌برند و 1 نفر بیمار بدحال متصل به دستگاه است.
وی همچنین درصد بستری به کل تعداد مثبت شناسایی شده را 14/5 درصد اعلام کرد و تصریح کرد: در اپیدمی پیک پنجم، این رقم بالاتر رفته و تعداد موارد بستری به شدت افزایشی است.
رئیس مرکز توسعه سلامت کیش،  وضعیت کشندگی بیماری در کیش نسبت به استان وکشور را بهتر ارزیابی کرد و بیان داشت:جزیره کیش نسبت به برخی نقاط دنیا نیز از وضعیت بهتری در خصوص میزان کشندگی بیماری برخوردار است که این امر در گرو تشخیص به هنگام بیماران، مراقبت فعال از آن‌ها و درمان بهینه و درست برشمرد.
رضانیا گفت: تعداد 521 نفر بیمار نیز در جزیره کیش در قرنطینه فعال هستند که این رقمی بی سابقه بوده و احتمال بروز تلفات به دلیل بسیاری از فاکتور‌ها به ویژه غلبه بار بیماری بر سیستم بهداشت و درمان وجود دارد و می‌تواند موجب شکستن خط تاب آوری کادر درمان در بیمارستان و مرکز توسعه سلامت این منطقه آزاد شود.
به گفته وی، تعداد بیماران بستری نسبت به پیک چهارم 4 برابر افزایش داشته و وضعیت در جزیره بحرانی است.
سخنگوی شورای سلامت جزیره کیش با اعلام این موضوع، تعداد بیمار بستری در 2 هفته گذشته در بیمارستان کیش را 74 نفر اعلام کرد که موجب تغییر وضعیت جزیره به قرمز پررنگ شده است.
رضانیا افزود: در حال حاضر واکسیناسیون افراد بالای 60 سال در حال انجام است و تا کنون نیز 3 هزار نفر از جمعیت کیش واکسینه شده اند.
در چهل و دومین جلسه از ستاد ملی اقدامات پیشگیرانه ویروس کرونا مقرر شد تا از بین مصلای بزرگ کیش، تالار شهر، سالن خلیج فارس و یا یکی از سالن‌های ورزشی مرکز ورزش و تفریحات سالم، مکانی با هدف افزایش سرعت واکسیناسیون انتخاب شود و با هماهنگی نیرو‌های هلال احمر، کادر درمان، کارکنان مرکز توسعه سلامت کیش و همراهی نیرو‌های بسیج این امر مهم به مرحله عمل درآید.
گفتنی است؛ مشکلات و معضلات مطرح شده از سوی روسای مجامع هتلداران و بازاریان، نماینده مجامع پذیرایی و گردشگری، آسیب‌هایی که در پی تعطیلی‌های مقطی و دائمی متوجه اقشار مختلف، کسبه و فعالین اقتصادی، گردشگری و خدماتی می‌شود، تصمیمات لازم برای تسریع در امر واکسیناسیون به منظور جلوگری از آسیب‌های معیشتی، ورشکستگی و ناهنجاری‌های اجتماعی در جزیره، کاهش تجمعات، تشدید نظارت‌ها بر اعمال قوانین ستاد ملی اقدامات پیشگیرانه از ویروس کرونا، واکسینه شدن کارکنان فرودگاه به دلیل حساسیت شغلی و ارتباط مستقیم با مسافران، پیشنهاد در نظر گرفتن بسته‌های معیشتی برای اقشار آسیب پذیر در صورت اعمال محدودیت و تعطیلی و تشکیل کمیته اقتصادی به عنوان مهمترین پشتوانه اقشار آن‌ها در تعطیلی‌های احتمالی از جمله موارد تشریح شده در این جلسه بود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو