وزیر راه و شهرسازی:

اتصال منطقه آزاد انزلی به خط ریل سراسری تا زمستان سال جاری

در ادامه پیگیری های سازمان منطقه آزاد انزلی به منظور تسریع در بهره برداری از طرح ملی اتصال این منطقه به خط ریل سراسری، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی با همراهی اکبری مقدم مدیرعامل سازمان، ارسلان زارع استاندار گیلان، از بخش های مختلف پروژه اتصال ریل به مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی بازدید به عمل آورد.

به گزارش فرینا، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه علی رغم تمام هماهنگی ها و پیگیری های صورت گرفته از سوی دستگاه‌های ذی ربط،میزان پیشرفت فیزیکی اجرای طرح متوسط است، اظهار داشت: براساس همکاری های ایجاد شده طرح تا پایان شهریور ماه سال جاری مورد بهره‌برداری قرار می گرفت اما برخی موانع و مشکلات پیش بینی نشده باعث عدم تحقق برنامه افتتاح پروژه شد.

محمد اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون 80 درصد از زیرسازی طرح انجام شده و مصالح مورد نیاز. روسازی نیز آماده است، اظهار امیدواری کرد باقی مانده مسیر نیز با مشارکت همه دستگاه‌های مسئول تا چندماه آتی تکمیل و تا زمستان مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

اسلامی، دو پروژه استانی ملی استان گیلان را که دارای اثرات بین المللی برای کشورمان است را تکمیل باقی مانده آزاد راه قزوین ـ رشت و وصل شدن منطقه آزاد انزلی به شبکه ریلی کشور عنوان نمود و گفت: این دو طرح نقش راهبردی در فعال سازی کریدور شمال جنوب از طریق ایجاد مسیر موازی در راه فعلی یعنی بندر امیرآباد ایفا می کنند و بر این اساس از اهمیت بالایی برای وزارت راه و شهرسازی برخودار است.

وی با اشاره به روند رو به شد مراودات تجاری ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و افزایش نقش دریای خزر در معادلات ترانزیتی جهانی، تأکید کرد: بنابراین افتتاح خط ریلی رشت به بندر کاسپین، می تواند به افزایش سهم ایران در تجارت بین‌المللی ختم گردد.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو