حسن روحانی در هفتمین دور افتتاح های ریاست جمهوری در مناطق آزاد کشور اظهار کرد؛

عملکرد موفقیت آمیز منطقه آزاد قشم در جذب مشارکت بخش خصوصی

رییس جمهور در هفتمین آیین افتتاحیه های مناطق آزاد کشور، بر عملکرد موفقیت آمیز منطقه آزاد قشم در جلب و جذب مشارکت بخش خصوصی تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، حسن روحانی، در هفتمین آیین افتتاح پروژه های مناطق آزاد کشور ضمن ابراز خرسندی از افتتاح 64 پروژه در قشم بیان داشت: مشارکت 88 درصدی بخش خصوصی در این پروژه های زیربنایی و اقتصادی در منطقه آزاد قشم بسیار خوشحال کننده است.
وی بر نقش ارزنده مناطق آزاد در آبادانی کشور تاکید کرد و افزود: مناطق آزاد باید زمینه‌های لازم جهت سرمایه گذاری و فعالیت بخش خصوصی را بیش از پیش فراهم کنند.
رییس جمهور در ادامه دستور بهره بهره برداری از 9 پروژه افتتاحی در منطقه آزاد قشم، در هفتمین دور از افتتاح های ریاست جمهوری در مناطق آزاد کشور را صادر کرد.
یادآور می شود، روز دوشنبه چهارم مرداد ماه 1400، 9 پروژه اقتصادی و عمرانی با اعتبار ارزی 16 میلیون دلار و ریالی 2 هزار و 379 میلیارد، در منطقه آزاد قشم توسط رییس دولت تدبیر و امید افتتاح شد.
گفتنی است، منطقه آزاد قشم  پیش‌از این در پنج مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با 78 پروژه افتتاحی به اعتبار ریالی 74 هزار و 630 میلیاردی و ارزی 393 میلیون یورو و 281 میلیون دلاری، 14 پروژه کلنگ زنی به ارزش 172ارزی میلیون دلار و ارزش ریالی 32 هزار و پنج میلیارد ریال و  76 پروژه در حال اجرا با رقم سرمایه‌گذاری 495 میلیون دلار، 223 میلیون یورو و  19 هزار و 185 هزار میلیارد ریال، در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

 

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو