نخستین اتوبوس آمبولانس ملی در منطقه ویژه اقتصادی پیام به بهره برداری رسید

«نخستین اتوبوس آمبولانس ملی» امروز دوشنبه(11 مردادماه) با حضور «حمیدرضا مومنی»مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و «پیر حسین کولیوند» رییس اورژانس کشور، در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام به بهره برداری رسید.

به گزارش فرینا، رییس اورژانس کشور در حاشیه رونمایی از این اتوبوس آمبولانس در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به تکرار حوادث غیرمترقبه و جاده‌ای در کشور یکی از نیازهای اصلی سازمان اورژانس کشور برای خدمات رسانی استفاده از اتوبوس آمبولانس ها است.
پیر حسین کولیوند افزود: تا پیش از این  اتوبوس آمبولانس‌ از خارج وارد کشور می‌شد اما طبق مذاکره با ایران خودرو یک نمونه اتوبوس آمبولانس طراحی و ساخته شد که پس از آن خط تولید این اتوبوس آمبولانس در شرکت ایران خودرو دیزل راه اندازی شده است.
کولیوند گفت: تمام  تجهیزات این نوع اتوبوس آمبولانس در کشور تامین می شود  که  تا چهار ماه آینده، 20 دستگاه  اتوبوس آمبولانس تحویل اورژانس کشور خواهد شد.
وی اظهار داشت: نیاز کل کشور در زمان حاضر 100 دستگاه اتوبوس آمبولانس است و امیدواریم  همانند این کار، نیاز ما برای تولید آمبولانس‌ها به خارج از کشور هم برطرف شود.
رییس اورژانس کشور گفت: هزینه ساخت هر دستگاه اتوبوس آمبولانس در مقایسه با نمونه خارجی 50 درصد ارزان تر است و از نظر کیفی قابل قبول و عالی است و چیزی از نمونه خارجی کم ندارد.
کولیوند افزود: مجبور بودیم همیشه از تولیدات خارج از کشور برای این کار استفاده کنیم و مدل های مختلف اتوبوس ها  سبب می شد تا مشکلات عدیده ای برای ما ایجاد شود.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو