الگوسازی نقش نخست منطقه آزاد کیش در سطح کشور است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، نقش برجسته و مهم الگو سازی در جزیره را یکی از مهمترین وظایف کاربردی این سازمان برشمرد.

به گزارش فرینا، جعفر آهنگران در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری با سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور که در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی برگزار شد، بر نقش برجسته و مهم الگوسازی منطقه آزاد کیش اشاره داشت و گفت: برای توسعه باید به عوامل غیراقتصادی "فرهنگی و اجتماعی" توجه ویژه شود.

 آهنگران "بنیان توسعه را آموزش" عنوان کرد و افزود: شخصیت سازی در سطوح قبل دبستان و دبستان را حائز اهمیت دانست و افزود: باید جهان امروز را جهان حاکمیت سازمان‌ها معرفی کرد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: جهان حاکمیت سازمان ها، مانند سازمان با زندگی انسان قبل از تولد تا بعد از مرگ آمیخته نشده است و رهایی از سازمان امکان‌پذیر نیست.

به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، در سازمان‌های توسعه یافته، انسا‌ن‌های توسعه یافته حضور دارند و منظور از انسان توسعه یافته یعنی انسان‌هایی که چیزی را آموخته و به اجرا درآوردند که در اینجا بحث مهارت عنوان می شود و دقیقا این خلاء در دانشگاه ها وجود دارد.

آهنگران، دو مفهوم جدید " آینده مشاغل و مشاغل آینده " در کشور عنوان شده است و در برخی از دانشگاه‌ها به ویژه جهاد دانشگاهی به این مهم پرداخته شده است، اظهار داشت: در 30 سال آینده بسیاری از بخش‌هایی که اکنون وجود دارند وجود خارجی نخواهند داشت کما اینکه بسیاری از مشاغلی که در گذشته وجود داشت الان وجود ندارند.

وی همراهی نهادهای مدنی را یکی از ویژگی های بارز این منطقه عنوان کرد و افزود: اجرای تمام تصمیمات در حوزه مختلف سازمان منطقه آزاد کیش با مشارکت بخش خصوصی و نهادهای مدنی تحقق می یابد و برخی از مسائل نیز توسط نهادهای مدنی، سمن‌ها و انجمن‌های سرمایه گذاری و کارآفرینی پیگیری می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اهمیت حکمروایی موثر محلی در جزیره کیش، گفت: با گسترش شیوع بیماری کرونا این جزیره به ویژه صنعت گردشگری تحمل ضرر و زیان های فراوانی شده و امیدواریم که با گذر از این بحران دوباره به دوران رونق جزیره بازگردیم.

گفتنی است؛ "ارتقاء سطح تخصصی فنی و مهارتی منابع انسانی در واحدهای صنعتی، معدنی و تجاری و هم افزایی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با مناطق ویژه اقتصادی جهت بهره برداری بهینه از تمامی ظرفیت های در دسترس با هدف ارتقاء بهره وری و کیفیت تولیدات و رشد سطح کیفی آموزش های فنی و حرفه ای" از اهداف اصلی تفاهم نامه منعقد شده میان سازمان منطقه آزاد کیش و سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور است. 

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو