اهتمام ویژه سازمان منطقه آزاد كيش به زیرساختی های عمرانی و رفاهی اين جزيره است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش ارتقای سطح کیفی و کمی اقدامات عمرانی و زیرساختی جزیره و بهره گیری از دانش فنی و تخصص کارشناسان این حوزه را به عنوان اصلاح نقشه راه فعالیت های سازمان عنوان کرد.

به گزارش فرينا، جعفر آهنگران در هشتمین جلسه شورای معاونان و مدیران این سازمان که در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد بر لزوم اهمیت زیرساخت های این منطقه تاکید کرد و گفت: با بررسی های صورت گرفته در حوزه زیرساخت های جزیره؛ پس از گذشت 40 سال از ایجاد منطقه آزاد کیش تا کنون متاسفانه زیرساخت ها و مسائل زیست محیطی در اولویت کار قرار نگرفته است.
آهنگران با بیان این که تامین انرژی مورد نیاز این منطقه یکی از اولویت های مهم این منطقه است، اظهار داشت: در راستای توسعه جزیره کیش، بی توجهی های غیر ارادی به مسائل محیط زیست، این منطقه را با تهدید جدی مواجه کرده است. 
وی با اشاره به تورم املاک در جزیره کیش اظهار داشت: با هدف کنترل و مهار تورم املاک در جزیره با اختصاص زمین نسبت به احداث خانه های پیش ساخته اقدام خواهیم کرد. 
مديرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص ارتقاء مراكز بهداشت و درمان کیش، افزود: با توجه به بیمه شدگان بالای این جزیره هیچ خدمات درمانی از سازمان تامین اجتماعی دریافت نمی شود از این رو با پیگیری های مستمر در آینده نزدیک درمانگاه تخصصی توسط سازمان تامین اجتماعی ساخته خواهد شد. 
آهنگران، ارتقاء سطح آموزش را لازمه پیشرفت و توسعه هر منطقه عنوان کرد و گفت: سطح کمی و کیفی آموزش و پرورش کیش قابل مقایسه با محروم ترین مناطق کشور است و باید توجه ویژه نسبت به ارتقاء آموزش و پرورش جزیره شود. 
وي با بیان این که وجود پرونده های حقوقی گسترده سبب ایجاد مشکلات عدیده ای در این منطقه شده است، افزود: تعداد 1089 پرونده حقوقی در سازمان وجود دارد و از این تعداد مربوط به 60 پروژه بزرگ می شود.
مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش در ادامه تصریح کرد: با همکاری و هم افزایی با مراکز قضایی و ایجاد کارگروه قضایی در دبیر خانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی و همچنین با حمایت سازمان های نظارتی برای حل مشكلات موجود در حوزه حقوقی اقدام می كنیم.
آهنگران خاطر نشان کرد: انعقاد قرارداد با سرمایه گذاران، ضمن این كه سند قضایی محسوب نمی شود مشکلات قضایی را نیز به دنبال دارد که با فراهم كردن مقدمات لازم نسبت به مرتفع شدن مشكلات اقدام خواهیم كرد.
گفتني است؛ در هشتمین جلسه شورای معاونان و مدیران سازمان، حمیدرضا دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری _ صنعتی و ویژه اقتصادی و هیئت همراه و معاونان، مدیران سازمان منطقه آزاد کیش و مدیران عامل شرکت هلی تابعه حضور داشتند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو