هم‌افزایی کلید رونق اقتصاد جزیره قشم و جامعه محلی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با امام‌جمعه شهرستان قشم، سه تَن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان هرمزگان و فرماندار و جمعی از معتمدان شهرستان دیدار کرد.

به گزارش فرینا به نقل از خبرگزاری برنا، علی درویش پور در این دیدار که پس از مراسم کلنگ زنی دو پروژه عمرانی کلان این منطقه، ضمن خوش‌آمد گویی برای حضور نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان هرمزگان در این مراسم، بیان داشت: تعامل، هم‌افزایی و مدیریت یکپارچه، کلیدی برای تحقق رونق اقتصاد جزیره و جامعه محلی است.
درویش پور ادامه داد: تقویت تولید و استحکام بُنیه‌های اقتصادی، همچنین مقاومت در برابر فشارهای سیاسی و فرهنگی تنها در سایه همکاری همه مسوولان امکان‌پذیر می‌شود.
وی همچنین به نقش امامان جمعه شیعه و اهل سنت در برقراری وحدت دینی و اجتماعی جزیره اشاره کرد و افزود: مساعی مشترک عالمان شیعی و اهل سنت قشم، نقش مهمی در بیداری و آگاهی افکار عمومی داشته و کارایی و تأثیر قابل‌توجهی در ایجاد تفاهم در جامعه محلی جزیره که انسجام آن لازمه دستیابی به توسعه اقتصادی است، برقرار کرده است.
به گفته مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، بالا رفتن سطح تعاملات بین نهادها، ارگان‌ها و مسوولان استانی و شهرستان با سازمان منطقه آزاد قشم به‌ویژه در ماه‌های اخیر بیانگر ارتقا یکپارچگی ساختاری در راستای کمک به ایجاد توسعه متوازن و اقتصاد پایدار در جزیره است.
درویش پور در پایان خواستار برنامه‌ریزی برای ارتباطات بیشتر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی استان هرمزگان شد و از آن‌ها دعوت کرد تا با بازدید از پروژه‌های زیرساختی و اقتصادی جزیره، به حل مشکلات دوگانگی‌های قانونی که گریبان مناطق آزاد را گرفته است، کمک کنند.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو