مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی چابهار؛

دوره‌های دائمی تئاتر خیمه‌شب‌بازی در چابهار دایر شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار از برگزاری دوره‌های دائمی آموزش تئاتر خیمه‌شب‌بازی جنوب‌شرق برای علاقه‌مندان در شهر چابهار خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از ایرنا، نصیراحمد ملازهی گفت: با همت و حمایت سازمان منطقه آزاد چابهار طی یک سال گذشته با حضور سیاوش ستاری از اساتید برجسته‌ تئاتر خیمه‌شب‌بازی کشور حدود 500 اجرای نمایش تئاتر خیمه شب بازی به صورت سیار در تمامی مدارس شهرستان‌های چابهار و دشتیاری و در حاشیه شهر برگزار شد.

ملازهی افزود: در نتیجه باهدف شکوفا ساختن این حرکت هنری دوره‌های آموزش تئاتر خیمه شب بازی برای علاقمندان در دو محل خانه فرهنگ و هنر کمالان و روستای رمین را برنامه‌ریزی کردیم.

به گفته وی، این دوره‌ها با هدف راه‌اندازی مرکز تولید تئاتر خیمه شب بازی به صورت دائمی برای نخستین‌بار در جنوب شرق کشور برگزار می‌شود و تلاش بر این است تا در این مراکز آثار نمایشی برگرفته از داستان‌ها، قصه‌ها و مضامین محلی با زبان و موسیقی بلوچی و همچنین عروسک‌های خاص منطقه به صورت تئاتر خیمه شب بازی تهیه، تولید و اجرا گردد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد چابهار تصریح کرد: استقبال بسیار خوبی از این دوره ها شده است و امیدواریم که دو مرکز به صورت دائمی در شهر چابهار فعالیت خود را ادامه دهند.

ملازهی اضافه کرد: برنامه بعدی راه اندازی مرکز یونیما (UNIMA) در شهر چابهار است. و قطعا با راه اندازی یونیما در شهر چابهار می‌توان شاهد ایجاد مرکز پویای تولید  عروسک و تئاتر خیمه شب بازی بومی و محلی باشیم که امکان اجرا در سطح وسیع، تولید آثار فاخر نمایش عروسکی و همچنین شرکت و حضور در جشنواره‌ها و فستیوال های ملی و بین المللی را داشته باشیم.

یونیما (UNIMA) عنوان اختصاری «اتحادیه جهانی نمایشگران عروسکی» است و حدود هشت دهه پیش در اروپا تشکیل شد.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو