به میزبانی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی؛

برگزاری نمایشگاه و همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری حوزه انرژی IFEEX 2021 در جزیره کیش

نمایشگاه و همایش فرصت های سرمایه گذاری و توسعه حوزه نفت، گاز، پتروشیمی و انرژی تجدیدپذیر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور، با عنوان رویداد IFEEX 2021 از تاریخ 3 لغایت 5 آبان ماه به میزبانی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در جزیره کیش برگزار می شود.

به گزارش فرینا، این رویداد با هدف کمک به رشد اقتصاد ملی، توجه بیشتر به موضوع دیپلماسی اقتصادی، تقویت پیشران های اقتصادی کشور و با محوریت دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و مشارکت کلیه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، شرکت های فعال بخش دولتی و خصوصی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک های علم و فناوری و صاحبنظران اقتصادی برگزار می شود.
 تعادل بخشی در رابطه بخش انرژی با مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، تسهیل زمینه های صادرات انرژی و کالاهای نهایی مرتبط با حوزه نفت و گاز، ایجاد ارزش افزوده و جذابیت های لازم برای کلیه ذی نفعان این صنعت بزرگ و راهبردی و همچنین افزایش مطلوب برای سرمایه گذاران خارجی را می توان از دیگر اهداف برگزاری این رویداد نام برد.
این نمایشگاه به منظور لزوم و تطابق فعالیت مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور با اهداف کلان و بالادستی و تحقق رویکرد «اقتصاد دریامحور» مورد تایید مقام معظم رهبری و تقویت فعالیت های حوزه مهم انرژی، بازشناسی ظرفیت های مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، معرفی فرصت های سرمایه گذاری، بومی سازی و رشد توان داخلی، ارائه توانمندی های بازارهای مالی در تامین مالی برای اجرای طرح های جدید برگزار می شود.
افزایش کارآمدی و بهره وری و ایجاد ارزش افزوده در تولیدات حوزه انرژی، تقویت رویکرد صادرات محور، تسهیلگری در فعالیت های مرتبط با انرژی های تجدید پذیر و تجدید ناپذیر، توسعه مبتنی بر الزامات زیست محیطی و تقویت نقش و جایگاه شرکت های دانش بنیان از دیگر اهداف و برنامه های این رویداد است که به منظور ترسیم راهبردهای نو و فعالیت های آتی در این حوزه به آن توجه شده است.
نگاه جامع و کلان همراه با حضور تمامی ذینفعان این زیست بوم در سال «حمایت از تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» ضرورت مهمی است که برگزارکنندگان رویداد به آن نظر داشته و دستیابی به دستاوردهای قابل توجه در این عرصه راهبردی را انتظار دارند.
گفتنی است؛ در این رویداد علاوه بر بخش نمایشگاهی، ده ها پنل، سخنرانی و نشست علمی و تخصصی نیز برگزار می شود.
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت این رویداد تخصصی به نشانی www.IFEEX.ir مراجعه و یا با شماره تلفن 88179790-021 (مجری برگزاری رویداد) تماس حاصل نمایند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو