فعالیت های مدیریت ژئوپارک جهانی قشم به مناسبت روز جهانی کودک اعلام شد

مجموعه فعالیت های مدیریت ژئوپارک جهانی سازمان منطقه آزاد قشم به مناسبت روز جهانی کودک از سوی مدیر ژئوپارک جهانی قشم اعلام شد.

به گزارش فرینا، علیرضا امری کاظمی بازدید کودکان قشمی از موزه ژئوپارک جهانی قشم و اجرای برنامه های آموزشی ویژه در محل این موزه با شرکت این کودکان و همچنین برگزاری برنامه های خاص کودکان در مرکز آموزشی  ژئوپارک غرب جزیره  واقع در روستای دولاب قشم را از مهم ترین این فعالیت ها  اعلام کرد.
امری کاظمی با اشاره به اینکه بازدید کودکان قشمی از موزه ژئوپارک جهانی قشم در دو گروه 10نفره و در دو بازه زمانی چهارساعته انجام شد، گفتگوی کارشناسان ژئوپارک با این کودکان درخصوص مشاهدات خودشان از این موزه را از جمله برنامه های این بازدید خواند و گفت: همچنین این کودکان نقاشی هایی با موضوع دریا کشیدند و این کارشناسان با آنها درخصوص این نقاشی ها به گفتگو پرداختند.
وی، پیدا کردن صدف های مشابه در میان صدف های موزه ژئوپارک، بازی های ریتمیک و بلندخوانی کتاب « کلاه شادی » را از دیگر برنامه های این بازدید به مناسبت روزجهانی کودک دانست و افزود: کتاب کلاه شادی ماجرای دوست داشتنی و آموزنده‌ حیواناتی را به تصویر می‌کشد که برای بچه ها لحظات شادی را به ارمغان آورد. 
کارگاه خیال با بالشتک ها هم  به گفته امری کاظمی در این بازدید با شرکت کودکان قشمی برگزار شد و طی آن کودکان چشمهای شان را بسته و فکر می کنند  که در وسط  دریا و روی قایق ها نشسته اند و باید اتفاقاتی را برای شان می افتد توضیح دهند. 
مدیر ژئوپارک جهانی قشم، درباره برنامه های ویژه این مدیریت در مرکز آموزشی  ژئوپارک غرب جزیره  واقع در روستای دولاب قشم هم که در کتابخانه این مرکز آموزشی در طول هفته ملی کودک برگزار شد هم گفت: بلند‌خوانی همراه با فعالیت‌هایی مانند درست کردن کاردستی، کلاژ، ماسک کتاب‌های مناسب برای کودکان، آموزش شیوه کتابخوانی به همیاران نوجوان و مادران و بلند خوانی همیاران کودک و نوجوان ژئوپارک در خانه برای خانواده از مهم ترین این برنامه ها بود.
امری کاظمی معرفی کتاب‌های مناسب در مورد حقوق کودکان به خانواده ها و معرفی کتاب‌های داستانی که در مورد حقوق کودکان به صورت غیرمستقیم آموزش می دهند با هدف آشنا کردن کودکان و خانواده‌ها با حقوق و نیازهای آنها را از دیگر برنامه های مدیریت ژئوپارک جهانی قشم  به مناسبت هفته ملی کودک اعلام  کرد.
گفتنی است؛ روز جهانی کودک هشتم اکتبر2021 برابر با 16 مهرماه 1400 است و برنامه های بزرگداشت هفته ملی کودک نیز از 16 الی 22مهرماه جاری در کشورمان برگزار می شود.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو