امام جمعه کیش: هم گرایی با امت اسلامی با اجرای راه کارهای ایجاد اتحاد اسلامي

امام جمعه کیش، راه کارهای ایجاد اتحاد اسلامی و شیوه اجرایی شدن این اقدام را یکی از موضوعات مهم در زمینه هم گرایی امت اسلامی با استفاده از ابزارهای سیاسی عنوان کرد.

به گزارش فرینا، حجت الاسلام و المسلمین احمد حسن زاده امام جمعه کیش، در نودمین جلسه شورای اداری سازمان منطقه آزاد کیش که در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی این منطقه برگزار شد، بر اهمیت اجرایی شدن راه کارهای ایجاد اتحاد اسلامی اشاره داشت و گفت: وحدت از نگاه نظام اسلامي يك امر تاكتيكی و سياسي نيست بلکه هدف اصلی ایجاد وحدت و اتحاد بین جوامع و کشورهای اسلامی و مذاهب اسلامی است.

امام جمعه کیش با بیان این که وحدت اسلامی اختصاص به جمهوری و نظام اسلامی ندارد بلکه ریشه این وحدت در حوزه های علمی شیعی سال ها قبل وجود داشته است، افزود: باید اتحاد بين فرقه هاي اسلامي و مذاهب اسلامي ايجاد شود و این هم گرايي بايد روز به روز گسترش یابد.

وی بر لزوم اهمیت جایگاه کنفرانس اسلامی اشاره داشت و گفت: وظیفه دولت ارتقاء سطح  كنفرانس اسلامی است و ملت ها نیز از دولت های خود باید مطالبه کنند که طراز كنفرانس اسلامی را ارتقاء دهند تا بتوان مشکلات ملت های اسلامی را حل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده تدوين منشور وحدت ميان كشورها اسلامي را یکی از راه كارهای سیاسی برای این مهم برشمرد و تصریح کرد: دشمنان اسلام و انقلاب اسلامی و وحدت اسلامی اجازه نمی دهد تا به سمت برترین منشور وحدت برویم از این رو باید دولت مردان، نخبگان و همه تاثیر گذاران دولت های اسلامی  یک منشوری را برای وحدت تدوین کنند.

به گفته امام جمعه کیش وحدت نیاز به راه کارهایی دارد که طریقه اجرایی شدن آنها را باید مشخص کرد و تحقق این اقدام ارزشمند نیاز به تدوین منشور وحدت است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده با بیان این که پایه وحدت باید قرآن و آموزه های قرآن باشد، اظهار داشت: قران کتابی است که می تواند زمينه ساز اتحاد شود و آموزه هاي قرآن نیز پايه وحدت قرار گيرد تا بتوان اسلام را به نحو شایسته معرفي كرد.  

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت اقدامات حوزه شهری در این منطقه اشاره داشت و گفت: بخش عمده عمراني ما به خاطر وضعیت آب و هوایی جزیره در شش ماه دوم سال بهار عمران و سازندگي در كيش است و بايد از فرصت استفاده کنیم وتسریع در اجرای طرح هاي نا تمام را در دستور كار قرار داد.

امام جمعه کیش تاکید کرد: پایانه مسافری فرودگاه کیش را باید به جد پیگیری کنیم چرا که هر روز تاخیر در این طرح خسارت زیادی را به دنبال خواهد داشت.

حجت الاسلام و المسلمین حسن زاده در رابطه با حوزه فرهنگی جزیره کیش، خاطر نشان کرد: مسئله سگ گرداني که دغدغه  همه مردم ساکن در جزیره است، با نوشتن دستورالعمل نسبت به حل اين موضوع اقدام خواهد شد.

امام جمعه کیش نمايشگاه اكسپو را يك ظرفيت برای كيش عنوان کرد و اظهار داشت: می توانیم ظرفیت های اقتصادی و گردشگری جزیره کیش را در فضاي اكسپو معرفي كنيم.

وی افزود: 20 آبان روز كيش نام گذاری شده است بنابراین برای این که مردم سراسر کشور شناخت خوبی از كیش داشته باشند می توان از طریق گفتمان در صدا و سيما مراكز استان این منطقه را معرفي كنيم.

شیخ یعقوب شمس امام جمعه اهل تسنن با بیان این که حضرت رسول الله رحمتي براي عالميان هست که باید سیرت ایشان را الگوی زندگی خود قرار دهیم افزود: و هر كسي در هر حوزه اي كه هست اگر مي خواهد زندگي سعادتمند دنيا و آخرت را داشته باشد باید از سيرت رسول الله بهره کافی را برده باشد و با سیرت آن حضرت آشنایی داشته باشد

به گفته شیخ یعقوب شمس بدون الگو قرار دادن سيرت رسول الله هیچ کس نمی تواند به سر منزل مقصود برسد.

وی خاطر نشان کرد: مدعيان دروغين حقوق بشر آنهایی که اگر پرده ای از اقدامات كوچك آنها برداشته شود  جز خون ریزی و چپاول اموال مردم بی گناه چیز دیگری مشاهده نمی شود.

امام جمعه اهل تسنن تاکید کرد: بشريت براي از بين بردن اين جنايات و بی عدالتی ها راهی غیر از این که سیرت رسول الله را الگوی زندگی خود قرار دهند، ندارند.

در این جلسه علی اصغر جمالی فرمانده نیروی انتظامی ویژه کیش، دکتر محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت، مصطفی نادعلی نژاد رئیس بیمارستان کیش، عزت اله محمدی مدیرعامل شرکت توسعه مدیرت بنادر و فرودگاه های کیش گزارش عملکرد خود را ارائه کردند. 

گفتنی است؛ در نودمین جلسه شورای اداری سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، مدیران عامل شرکت های تابعه سازمان و جمعی از مسئولان محلی، نظامی و انتظامی حضور داشتند. 

خبرنگار منطقه آزاد کیش امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو