سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم مطرح کرد؛

اولویت حل مشکلات جزیره هنگام با ساکنان و بومیان این جزیره است

سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم، سرهنگ امیری کیا، فرمانده سپاه، سرهنگ متاجی، فرمانده پایگاه دریابانی و جمعی از مدیران اجرایی شهرستان و معاونان و مدیران سازمان منطقه آزاد قشم از ظرفیت ها و بخش های مختلف جزیره هنگام بازدید کردند.

به گزارش فرینا به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین ، افشار فتح الهی در بازدید میدانی از بخش های مختلف جزیره هنگام و گفتگو با ساکنان این جزیره، اظهار داشت: برخی نیازهای امروز جزیره هنگام، نیازهای ابتدایی و بدیهی است که طی سال ها بی پاسخ مانده و امروز باید براساس اولویت بندی و با قید فوریت برای رفع آنها اقدام کرد.
فتح الهی در جمع مردم جزیره هنگام با بیان اینکه اولویت حل مشکلات با ساکنان و بومیان این جزیره است، ادامه داد: مسائل و مشکلات پس از اولویت بندی باید در کوتاه ترین زمان ممکن طبق برنامه ریزی های انجام شده با هدف بهبود کیفیت زندگی ساکنان این جزیره در دستور کار قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: برای جلوگیری از زمین خواری، ایجاد بورس زمین و ساخت و ساز غیرمجاز توسط سودجویان، باید جامعه محلی، دهیاری و ساکنان بخش های مختلف جزیره هنگام اقدامات لازم را انجام دهند.
به گفته سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم؛ طرح جامع توسعه متوازن برای بخش های مختلف گردشگری، عمرانی، خدماتی و... آماده شده و پس از ابلاغ آن در آینده نزدیک شاهد حل سریع تر مشکلات ساکنان جزیره هنگام خواهیم بود.
فتح الهی در ادامه درخصوص حل مشکلات بازارچه سنتی جزیره هنگام و امکان ادامه فعالیت ساکنان شاغل در این بازارچه دستورات ویژه ای صادر کرد.
وی در پاسخ به درخواست های ساکنان این جزیره اظهار داشت: بهسازی و بازسازی ظاهر و کیفیت بازارچه سنتی هنگام باید با مشارکت مردم و حمایت سازمان منطقه آزاد قشم در دستور کار قرار گیرد.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در ادامه با تاکید بر ضرورت حضور سرمایه گذاران برای توسعه منطقه، افزود: ساکنان و بومیان جزیره هنگام با تشکیل یک تعاونی سرمایه گذاری و با نگاهی اقتصادی می توانند به ایفای نقش سازنده در توسعه بیشتر و بهتر محیط زندگی خود اقدام کنند.
فتح الهی همچنین خاطرنشان کرد: ما کارگزاران دولت مردمی با تمام توان خود برای رفع مشکلات مردم و بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی سکانان این منطقه تلاش خواهیم کرد.
وی، حفظ محیط زیست و منابع طبیعی جزیره هنگام را وظیفه همگانی تمام بخش ها، مردم و بویژه ساکنان این جزیره دانست و تصریح کرد: رعایت استانداردهای محیط زیستی توسط تمامی بخش ها باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد و پیگیری قانونی جهت برخورد با متخلفان نیز باید انجام شود.
سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم درخصوص درخواست های بهداشتی و درمانی مطرح شده از سوی ساکنان این جزیره نیز بر ضرورت تکمیل، تجهیز و راه اندازی هرچه سریع تر درمانگاه جزیره هنگام با فوریت تاکید نمود.
فتح الهی همچنین با صدور دستوراتی ویژه برای حل بخشی از مشکلات ساکنان جزیره هنگام ضرب الاجلی یک ماهه تعیین کرد.
تامین یک دستگاه خودرو جهت دفع زباله، بهسازی و تجهیز پارک و زمین بازی کودکان، ساماندهی موضوع پارکینگ گردشگران جزیره هنگام در اسکله کندالو و تامین برخی از تجهیزات آموزشی جهت استفاده دانش آموزان در حوزه های فرهنگی نیز بخش دیگری از دستورات سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم در پاسخ به نیازهای ساکنان جزیره هنگام بود.

براساس این گزارش، امام جمعه شهرستان قشم نیز در جمع مردم اظهار کرد: هیچ شان و جایگاهی جز خدمت به مردم برای مسئولان و دست اندرکاران بخش های اجرایی وجود ندارد.
حجت الاسلام غلامرضا حاجبی، ادامه داد: خوشبختانه روحیه مردمی و جهادی در دولت سیزدهم و همچنین در رفتار و دستورات مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم به وضوح مشاهده می شود که می تواند نویدبخش آینده ای روشن برای ساکنان بخش های مختلف جزیره قشم و هنگام باشد.
حجت الاسلام حاجبی، افزود: سرپرست سازمان منطقه آزاد قشم طی هفته های گذشته با رویکرد محرومیت زدایی و در بازدیدهای میدانی به بررسی مسائل و مشکلات بخش های مختلف جزیره پرداخته و امیدواریم این رویه مثبت تا حل مشکلات و بهبود وضعیت زندگی مردم ادامه داشته باشد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: بازدیدهای میدانی فرصتی بی نظیر برای شناخت دقیق معضلات و مشکلات موجود در جای جای این منطقه است که با سیاست گذاری خوب صورت گرفته شاهد حرکت های بسیار خوبی جهت بهبود وضعیت و کیفیت زندگی مردم در این منطقه خواهیم بود.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو