با حضور مشاور رئیس جمهور؛

عملیات اجرایی نخستین طرح تولید محصولات گلخانه ای منطقه آزاد ماکو آغاز شد

با حضور مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی، عملیات اجرایی نخستین طرح تولید محصولات گلخانه ای منطقه آزاد ماکو (کشت انواع صیفی جات)  آغاز شد.

به گزارش فرینا،‌ همزمان با سومین روز از سفر «سعید محمد» به منطقه آزاد ماکو،‌ آئین کلنگ زنی پروژه 4 هزار میلیارد ریالی سرمایه گذاری بخش خصوصی برگزار شد. 

این طرح در زمینی به مساحت 25 هكتار (فاز اول و 50 هکتار فاز دوم) در اراضی روستای قلیش لانمیش احداث می شود كه فضای گلخانه ای آن 14 هکتار در فاز اول و 30 هکتار در فاز دوم خواهد بود.

برای اجرای این طرح  كشاورزی که با استفاده از به روز ترین تجهیزات و امكانات ساخته می شود، 4 هزار میلیارد ریال در فاز اول توسط شرکت آراز ایرانیان منطقه آزاد ماکو سرمایه گذاری خواهد شد.

مدت اجرای کامل این طرح 36 ماه در نظر گرفته شده و برای 150 نفر به صورت مستقیم و 200 نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد خواهد كرد.

در این مجتمع گلخانه ای، كشت و تولید محصولاتی از جمله گوجه فرنگی، فلفل، بادمجان و خیار پیش بینی شده و سالانه 8 هزار تن از این محصولات تولید و روانه بازار مصرف می شود.

سازمان منطقه آزاد ماکو با هدف مدیریت منابع آب، افزایش بهره وری و راندمان تولید، احداث و توسعه طرح های گلخانه ایی را در کنار احداث کشت و صنعت های نوین به عنوان رویكرد اصلی خود برای توسعه بخش کشاورزی منطقه در دستور كار قرار داده است.

گفتني است؛ دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاري ـ صنعتي و ویژه اقتصادی روز شنبه (27آذرماه) به منظور بازدید از طرح های عمرانی و سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو به این منطقه سفر كرد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو