مشاور رئیس جمهور؛

مشوق‌های مالیاتی و گمرکی برای مناطق آزاد پیش‌بینی شود

مشاور رييس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری-صنعتی و ویژه اقتصادی با بیان اینکه برای صادارت به سرمایه گذاری نیاز داریم، گفت: براساس تجربه مناطق آزاد در کشورهایی مانند چین، امارات، ترکیه و... باید مشوق‌های مالیاتی و گمرکی برای این مناطق پیش بینی شود و به دنبال آن هستیم که با ایجاد بانک آفشور و بورس بین المللی به اقتصاد سرزمین اصلی نیز کمک کنیم.

به گزارش فرينا به نقل از خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سعيد محمد با حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوراي اسلامي افزود: چند هزار واحد تولیدی و صنعتی در مناطق آزاد موجود است که این واحدها خوشبختانه از تولید مناسبی نیز برخوردارند و از آنجا که این تولیدات منجر به صادرات می‌شود، باید روزبه روز تقویت شود.

وی افزود: برای تولیدکنندگان موجود در مناطق آزاد باید تمهیداتی در نظر گرفته شود زیرا تولیدکنندگان به دلیل اجرای مقررات و قوانین متناقض مشکلات بسیاری دارند که در نشست امروز مسائل تولیدکنندگان موجود در مناطق آزاد بررسی شد.

مشاور رييس جمهور ادامه داد: ما نیازمند حکمرانی واحد در مناطق آزاد هستیم و راهکار آن اجرای ماده 65 احکام دائمی برنامه توسعه کشور است که متاسفانه این قانون اجرا نمی‌شود و ظرفیت‌های مناطق آزاد مغفول مانده است.

سعيد محمد با اشاره به ضرورت معافیت‌های مالیاتی و معافیت‌های گمرکی در مناطق آزاد، آن‌ها را دو رکن مناطق آزاد دانست و اضافه کرد: باید با تعامل با مجلس بخشی از مشکلات را در بودجه سال 1401 برطرف کنیم و باقی موضوعات در قوانین و مقررات اصلاح شود.

 دبیر شورایعالي مناطق آزاد تجاري-صنعتي و ويژه اقتصادي با بیان اینکه برای صادارت به سرمایه گذاری نیاز داریم، ادامه داد: براساس تجربه مناطق آزاد در کشورهایی مانند چین، امارات، ترکیه و... باید مشوق‌های مالیاتی و گمرکی برای این مناطق پیش بینی شود اگر این امر محقق شود قول می دهیم تولید به خوبی رقم خورده و صادرات افزایش یابد و به دنبال آن هستیم که با ایجاد بانک آفشور و بورس بین المللی به اقتصاد سرزمین اصلی نیز کمک کنیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو