در نشست مجازی اکبری مقدم با مدیر کل منطقه ویژه اقتصادی اورنبورگ روسیه توافق شد؛

ایجاد کارخانجات فرآوری محصولات کشاورزی ـ دامی، ترانزیت کالا و برگزاری نمایشگاه های مشترک

علی اوسط اکبری مقدم مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در جریان یک نشست مشترک مجازی با خیلیمونچیک نیکیتا سرگیویچ مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی اورنبورگ روسیه در خصوص برنامه ها و راهکارهای توسعه همکاری ها به بحث و گفتگو پرداخت.

به گزارش فرینا، براین اساس برگزاری نمایشگاه و همایش های مشترک در منطقه آزاد انزلی؛ برپایی رویدادهای مشترک تجاری در قالب بازدید فعالین اقتصادی دو طرف از ظرفیت ها و فرصت های سرمایه گذاری و همکاری مشترک؛ بهره گیری از امکانات موجود ترانزیتی، لجستیکی و انبارداری مجتمع بندری کاسپین به منظور توسعه همکاری های ترانزیتی میان دو کشور و امکان سنجی تهاتر کالا از مهمترین موضوعات مورد توافق در این گفتگوی دو جانبه را به خود اختصاص داد.

از سوی دیگر دو طرف در خصوص همکاری در مسیر تشکیل شورای همکاری مناطق آزاد دو کشور ایران و روسیه در راستای تشکیل شورای همکاری مناطق آزاد کشورهای حاشیه دریای خزر به توافق رسیده و آمادگی خود را جهت تأسیس واحدهای تولیدی مشترک فرآوری محصولات کشاورزی و دامی اعلام نمودند.

گفتنی است؛ در این نشست معاونین بندری و حوزه خزر، اقتصادی و سرمایه‌گذاری، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل و مشاور حوزه اوراسیا مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی و معاون اول مدیر کل، رئیس آژانس ترویج سرمایه گذاری و مدیر آژانس ترویج سرمایه گذاری منطقه ویژه اقتصادی اورنبورگ حضور داشتند.

منطقه ویژه اقتصادی «اورنبورگ»، در جنوب شرقی روسیه و در جوار کشور قزاقستان قرار گرفته و به دلیل جایگاه ویژه جغرافیایی خود از ظرفیت های بالایی در مسیر دسترسی به بازارهای شرق روسیه و آسیای مرکزی برخوردار است.

خبرنگار منطقه آزاد انزلی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو