سعيد محمد:

صنعت پتروشيمي به عنوان يك صنعت پيشران در كشور مطرح است

مشاور رييس جمهور و دبیر شورايعالي مناطق آزاد تجاري_صنعتي و ويژه اقتصادي در مراسم امضای تفاهم نامه همكاري با شركت ملی صنايع پتروشيمي ايران گفت: در راستای این تفاهم نامه پيش بيني مي كنيم که ما بتوانیم سرعت رشد و توسعه را در مناطق آزاد بهبود ببخشیم و در جهت صرفه و صلاح کشور گام مهمی برداریم.

به گزارش فرينا، سعيد محمد افزود: امروز اهمیت صنعت پتروشیمی بر هیچکس پوشیده نیست و همه اذعان دارند که صنعت پتروشیمی به عنوان یک صنعت پیشران در کشور مطرح است. تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله) هم در حوزه صنعت پتروشیمی و صنایع پایین دستی نفت و گاز در همه ادوار، بيانگر اهميت ويژه اين صنعت است. 

وي اظهار داشت: زنجیره صنعت پتروشیمی در خیلی از بخش ها، کامل نشده است. در برخی حوزه ها بیشتر سرمایه گذاری شده و بعضی حوزه ها کمتر. وظیفه ما بعنوان حکمران این است که سرمایه گذاران را به حلقه هایی از این زنجیره هدایت کنیم که هنوز تکميل نشده است. 
مشاور رئيس جمهور افزود: ما نیاز داریم خوشه های صنعتی را در بخش پتروشیمی تکمیل کنیم. 
به گفته سعيد محمد، مناطق آزاد به دلیل مشوق ها و معافیت ها همیشه جاذبه کافی را برای سرمایه گذاران داشته است. منطقه آزاد چابهار، قشم، اروند، مهران و حتی شمال غربی کشور ظرفیت بسیار بالایی در پتروشیمی دارند. این آمادگی وجود دارد که مناطق ویژه ای را در اختیار  شرکت های پتروشیمی قرار دهیم و سرمایه گذاران و تولیدکنندگان را به این سمت سوق دهیم تا منطقه ویژه خاص پتروشیمی ایجاد شود.
وي توضيح داد: ما هر کاری از دستمان برآید چه در تامین زمین و چه در حوزه صدور مجوز ها و پروانه های لازم، دریغ نخواهیم کرد. جلسات خوبی هم با سرمایه گذاران داشتیم و دغدغه های آنان را شنیدیم، بسیاری از آنان علاقه مند به سرمایه گذاری در این حوزه هستند. انشالله با کمک شما که بسیار بیش از ما دغدغه این حوزه را دارید بتوانيم حرکت خوب و معنا داری در توسعه صنعت پتروشیمی کشور رقم بزنیم.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو