مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی:

50 بسته سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی آماده شده است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: سازمان منطقه آزاد انزلی 50 بسته سرمایه گذاری در بخش‌های گردشگری، خدمات و تجارت با اولویت سرمایه گذاری خارجی تهیه کرده که 25 بسته آماده و به دبیرخانه ارسال شده و 25 بسته دیگر نیز تا نیمه اول اسفندماه به دبیرخانه ارسال می شود.

به گزارش فرینا، عیسی فرهادی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مجوزها و بسته‌های سرمایه گذاری تهیه شده بدون نام بوده و برآوردها از قبیل نوع بسته، مبلغ و گردش سرمایه در این بسته‌ها تعیین شده است تا در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی که سال آینده برگزار می شود در اختیار سرمایه گذاران قرار گیرد.

فرهادی با بیان اینکه سازمان منطقه آزاد انزلی 2 چشم انداز برای سالهای 1404 و 1408 درنظر گرفته و بدنبال اجرایی کردن آن است، افزود: تصویری که منطقه آزاد انزلی در این چشم انداز ترسیم کرده دستیابی به منطقه‌ای پویا و توانمند با جذب 20 میلیون گردشگر و بوم گرد است.

وی عنوان کرد: همچنین دستیابی به بندری با ظرفیت حداقل 10 میلیون تن صادرات و واردات از دیگر برنامه های منطقه آزاد انزلی است و مقدمات ارتقاء گمرک منطقه به یک اداره کل نیز فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، پرکردن اوقات فراغت گردشگران را از دیگر برنامه های این سازمان عنوان کرد و افزود: یکی از برنامه های منطقه آزاد انزلی افزایش ماندگاری مسافر در این منطقه به مدت حداقل 2 روز با فراهم کردن زمینه تفریحات هنری، آبی و دریایی، امکانات تجارت و خرید، ورزش، زیرساخت های گردشگری است و برنامه ریزی هایی نیز در این راستا انجام داده است.

فرهادی در بحث سرمایه گذاری خارجی گفت: از ابتدای تاسیس این منطقه در انزلی بیش از 250 میلیون دلار سرمایه گذاری انجام شده است و در پی آنیم این مقدار را طی هشت سال آینده به یک میلیارد دلار برسانیم.

وی با بیان اینکه امسال 6 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در منطقه آزاد انزلی محقق شده است، ابراز امیدواری کرد تا این مبلغ تا پایان سال به 10 میلیون دلار برسد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: همچنین 400 متقاضی نیز آماده سرمایه گذاری در این منطقه هستند که در لیست انتظار واگذاری زمین قرار دارند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو