مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در شبکه جهانی جام جم:

صنعت گردشگری در منطقه آزاد ماکو مغفول مانده است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: هر چند کارهای خوبی در حوزه گردشگری این منطقه انجام شده، اما صنعت گردشگری در منطقه آزاد ماکو مغفول واقع شده است.

به گزارش فرینا، حسین گروسی در برنامه پخش زنده دل روشنی به مناسبت عید سعید فطر با بیان اینکه منطقه آزاد ماکو از مناطق نسل جوان کشور است که 9 سال از تاسیس آن می گذرد افزود: این منطقه  دارای نیروهای جوان و مستعد می باشد و آینده خوبی برای آن متصور است.

گروسی با اشاره به اینکه مناطق آزاد نسل اول از جمله کیش و قسم 27 سال از عمرشان می گذرد اضافه کرد: با معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری منطقه آزاد ماکو در حوزه های ترانزیت و حمل و نقل، کشاورزی، صنعت و معدن و گردشگری امید داریم شاهد شکوفایی این منطقه در تمامی عرصه ها باشیم.

وی با بیان ظرفیت های این منطقه در ترانزیت، حمل و نقل ترکیبی از اقدامات چشمگیر در حوزه کشاورزی از جمله کاشت 220 هزار اصله درخت مثمر در این منطقه خبر داد و تصریح کرد: رویکرد منطقه آزاد ماکو ایجاد زنجیره تولید از مزرعه تا سفره می باشد که در این خصوص زیرساخت ها فراهم شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو، از آثار بی نظیر تاریخی از جمله قلعه قبان در این منطقه یاد کرد و افزود: بزرگترین کلاهک سنگی جهان را در این منطقه داریم ولی بصورت کامل معرفی نشده و همکاران حوزه معاونت فرهنگی اهتام به احیای این آثار تاریخی و طبیعی دارند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو