مدیر امور اجتماعی سازمان منطقه آزاد چابهار:

ارتقاء خدمات اجتماعی در محلات کمتر برخوردار چابهار

مدیر امور اجتماعی سازمان منطقه آزاد چابهار از ارائه خدمات کاهش آسیب با اختصاص یک دستگاه ون با تجهیزات کاهش آسیب و خدمات بهداشتی خبر داد.

به گزارش فرینا، مهدی آبروش با اعلام این خبر گفت: این اقدام در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی و باهدف ارتقای خدمات در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مداخله زودهنگام جهت شناسایی بیماران نوپدید در اماکن پرخطر به ویژه در چهار پاتوق خط سیر صورت گرفته است.

آبروش ادامه داد: این دستگاه ون با تجهیزات پیشگیری و خدماتی از سوی سازمان منطقه آزاد چابهار در اختیار اداره بهزیستی با اجرای موسسه مردم‌ نهاد نبی اکرم قرار گرفته تا ضمن شناسایی بیماری‌های مزمن، با خدماتی همچون توزیع غذاهای گرم، ارائه ملزومات اولیه بهداشتی و پزشکی به توسعه بهداشت و سلامت ساکنان در بخش‌های حاشیه‌ای کمک کند.

به گفته وی، شناسایی معتادان پرخطر و ارایه برخی خدمات رایگان به این افراد نیز با کمک موسسه مردم‌نهاد نبی اکرم، می‌تواند ضمن پیشگیری از بیماری‌های مختلف در بین این افراد، به کنترل توسعه بیماری‌ها در بین خانواده‌ها منجر شود.

مدیر امور اجتماعی سازمان منطقه آزاد چابهار افزود: نیروهای موسسه نبی اکرم(ص)، روزانه به افراد نیازمند به سرپناه و علاقمند به ترک، در پاتوق های مرکز تجمع این افراد، خدمات درمانی تخصصی و مشاوره ای ارائه می دهند.

آبروش در پایان متذکر شد: امیدواریم با افزایش حوزه خدمات عمومی و بهداشتی به کاهش آسیب‌های ناشی از بیماری‌های مزمن کمک کرده باشیم.

خبرنگار منطقه آزاد چابهار امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو