وزیر اقتصاد در حاشیه نشست هیئت مقررات زدایی خبر داد:

صدور مجوز های صیادی و شیلات از درگاه ملی مجوزها

وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه هفتاد و پنجمین نشست هیئت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار از شروع صدور مجوزهای مربوط به کسب و کارهای صیادی و شیلات توسط درگاه ملی مجوزها خبر داد.

به گزارش فرینا به نقل از شادا، سید احسان خاندوزی در حاشیه هفتاد و پنجمین نشست هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار با اشاره به تاخیر چند ساله در صدور مجوز های مربوط به حوزه شیلات و صیادی اظهار داشت: مجوز های مربوط به کسب و کار فعلالان این بخش چندین سال بود که صادر نشده بود و با هماهنگی خوبی که با استانداران کشور صورت گرفته است از این هفته صدور مجوزهای حوزه شیلات از درگاه ملی شروع شده و با درج دقیق جزئیات مربوط به افراد مشمول این بخش و همچنین اطلاعات مربوط به شناورها، هویت آنها و درج صلاحیت های لازم و شماره شناسایی آنها فرآیند صدور مجوزها از این هفته آغاز شد.
 
خاندوزی در ادامه گفت: مسیری که این هفته که با صدور مجوزهای مربوط به صیادی و شیلات در درگاه ملی مجوزها شروع شده است در سایر مجوزهایی که دستگاه‌ها در صدور آنها تاخیر داشته اند نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

وی در توضیح دلایل صدور مجوز صیادی و شیلات از سوی درگاه ملی مجوزها نیز گفت: وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه فعال شده است، اما چون از موعد مقرر قانونی گذشته بود و درگاه ملی مجوزها نیز مکلف بود فعالان اقتصادی و کارآفرینان را معطل نگه ندارد، این درگاه پیش از اقدام وزارت جهاد کشاورزی اقدام در زمینه صدور مجوزها را شروع کرد.
وزیر اقتصاد در پاسخ به پرسشی در خصوص زمان آمادگی کامل درگاه ملی مجوزها برای صدور تمام مجوزهای کسب و کار در کشور، گفت: هیأت مقررات زدایی و بهبود محیط کسب و کار همچنان به دستگاههای مختلف فشار می آورد که قانون در مرحله اول توسط خود دستگاه‌ها اجرا شود و مجوزها به شکل تخصصی صادر شود، اما به دلیل تکلیف قانونی، درگاه ملی مجوزها کار را در این زمینه شروع کرده و همان اتفاقی که در هفته جاری در حوزه صیادی و شیلات شروع شد، در سایر حوزه ها نیز تدوام خواهد یافت.
خاندوزی در ادامه افزود: تقریبا هر ده روز یکبار یکی از، مجوزهای معطل مانده صادر خواهد شد تا صف پشت درگاه ملی مجوزها کاهش پیدا کند.وزیر اقتصاد در پایان به کاهش چشمگیر تاخیر در صدور مجوزها اشاره کرد و در این خصوص گفت: مدت زمان تاخیر دستگاه‌ها در صدور مجوزهای کسب و کار در هفته‌های ابتدایی شروع به کار درگاه ملی مجوزها حدود 40 درصد بود و امروز که 374 هزار مجوز کسب و کار توسط درگاه ملی مجوزها صادر شده است، متوسط تاخیر در صدور مجوزها به 9 درصد کاهش پیدا کرده است که نشان می دهد، دستگاه ها با شیب و سرعت خوبی در حال تنظیم خود با این درگاه هستند.
وی ابراز امیدواری کرد، در ماه‌های آینده و همزمان با گسترش تعداد و فراوانی مجوزها، زمان تاخیر در صدور این مجوزها نیز بیش از این کاهش یابد.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو