ارائه گزارش عملکرد سعید پورزادی در آیین معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد كيش

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش، گزارش جامعی از عملکرد سازمان در دوران سرپرستی خود طبق رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر نشاط و امید آفرینی در جامعه و در راستای سیاست های دولت سیزدهم با تاکید بر تکمیل پروژه های نیمه تمام ارائه کرد.

به گزارش فرينا، سعید پورزادی در آیین تکریم سرپرست و معارفه مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد کیش که شامگاه چهارشنبه دهم خرداد در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد؛ با اشاره به برنامه ریزی و زمان بندی تامین اعتبار و ساماندهی منابع مالی سازمان در سبد پروژه های حاکمیتی، از رشد 41 درصدی پروژه ها در سال 1401 خبر داد.

پورزدای از ارتقاء سطح اجرای طرح جامع کیش و تبدیل آن به طرح مردمی در کیش اشاره کرد و گفت: با برنامه ریزی و اجرای طرح جامع کیش و با مثبت شدن تراز تجاری جزیره همه ما باید تلاش کنیم تا طرح جامع کیش کامل اجرا شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که در چند حوزه اولویت بندی کار داریم، اظهار داشت: لجستیک در مبادی ورودی و خروجی کیش به عنوان شریان حیاتی در این منطقه نقش آفرینی می کند و در این حوزه ها؛ پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش با سرانه 6 میلیون نفرمسافران یکی از ظرفیت های ارزشمند این منطقه در حوزه گردشگری و اقتصادی محسوب می شود

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش سطح زیرساخت های ایجاد شده در شهر فرودگاهی کیش به ویژه هلی پورت را در خلیج فارس بی نظیر معرفی کرد و بیان داشت: با پیش راه اندازی پایانه جدید فرودگاه کیش و تکمیل استانداردهای سازمان هواپیمایی کشور این مجموعه برای افتتاح رسمی آماده سازی می شود.

 پورزادی، خاطر نشان کرد: باند جنوبی متوقف شده 13 ساله کیش یکی از زیرساخت های حمایتی در این منطقه است و پایگاه سوخت رسانی نیز در حال تکمیل می باشد، افزود: با توجه به این که انجام کارها با رعایت کلیه ضوابط و مقررات کار بسیار سخت است اما امسال با تلاش و همتی بلند 500 میلیارد تومان از بازار سرمایه به پروژه های کیش اختصاص یافته است.

وي با اشاره به این که نزدیک 40 درصد بودجه مناطق آزاد کشور در حوزه عمرانی هزینه می شود، تصریح کرد:

2 هزارمیلیارد تومان بودجه عمرانی برای تکمیل زیرساخت هایی کیش که در جریان سرمایه گذاری درست قرار گیرد در نظر گرفته شده است.

معاون عمراني و برنامه ريزي سازمان منطقه آزاد كيش، از نصب و راه اندازی دستگاه ILS برای پروازهای ایمن تر با شرایط سخت تحریم در فرودگاه کیش خبر داد و افزود: بهسازی بنادر تجاری و و ایمن سازی بنادر صیادی و چارک از دیکر اقدامات سازمان منطقه آزاد کیش می باشد.

پورزادی، صادرات از چارک و آفتاب در حوزه تجاری و مصالح ساختمانی و با هزینه 200 میلیارد تومان برای توسعه بندر چارک به عنوان پیشانی این منطقه در دستورکار قرار گرفته و احداث مدول دوم فاصلاب کیش نیز محقق شده است.

وی، گاز رسانی به نیروگاه های کیش را از نظر پدافند غیرعامل مهم وگامی موثردر این زمینه عنوان کرد و بیان داشت: با افتتاح دستگاه آب شیرین کن همچنان در حوزه آب و برق مشکل داریم و تلاش می کنیم این مشکل مرتفع شود.

به گفته معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش، اقدامات خوبی در حوزه های مدارس و معابر؛ بهسازی، پیاده رو سازی، فضای سبز و ساختمان های عمومی در حوزه شهری در حال انجام است و با اختصاص بودجه ای به مبلغ 150 میلیارد تومان در حوزه ورزش؛ اولین زمین هیبریدی کشور در کیش ساخته شد.

پورزادی بیان داشت: با بهسازی زمین های تنیس، بازی های فیوچرز را در جزیره کیش برگزار کردیم و در حوزه های مختلف دیگر هم اقدامات خوبی انجام شده است

وی، افزود: پیگیری های لازم در حوزه احداث مسکن اجتماعی و سازمانی و ورود خودرو و... در راستای مطالبات اجتماعی در دستور کار سازمان منطقه آزاد کیش می باشد.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش، افزایش تولید و صادرات و جذب سرمایه گذاری با هدف تاثیر گذاری منطقه و ملی در زنجیره اقتصاد جهانی را چشم اندازی در برنامه ها سازمان برشمرد که بالغ بر 36 هزار میلیارد تومان فرصت سرمایه گذاری تعریف شده است و این حجم سرمایه گذاری برای بیش از 68 هزار نفر به صورت مستقیم فرصت های جدید شغلی ایجاد می کند.

پورزادی اظهار داشت: در حوزه شفاف سازی؛ سامانه سرمایه گذاری در کیش ایجاد شده تا سرمایه گذاران با کد و پسورد بتوانند پروژه های خود را کنترل کنند و همچنین در حوزه مانع زدایی اقدامات خوبی نیز انجام شده ودر بخش هتل ها آلفا از 80 به 40 رسیده و نقش بسیار حیاتی را ایفا می کند.

عضو هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش، گفت: در حوزه گردشگری همکاری و تعامل خوبی میان بخش خصوصی با مجموعه سازمان محقق شده است و امسال شاهده اتفاقات خوبی در سازمان خواهیم بود.

پورزادی فعالیت های صورت گرفته در ایام نوروز را مثبت و رضایتبخش ارزیابی کرد و بیان داشت: بر اساس نظرسنجی که انجام شده همه مسافران خشنود از عملکرد سازمان بودند.

آمنه شهیدی امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو