پيغامي در آیین بهره برداری از طرح افزایش ظرفیت آبشیرین کن باسعیدو مطرح کرد؛

تبلیغ و ترویج سنت وقف برای عبور از تنش آبی جزیره قشم

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بر ضرورت احیا، تبلیغ و ترویج سنت وقف جهت حضور خیران برای عبور از تنش آبی جزیره تاکید کرد.

به گزارش فرينا، عادل پیغامی در آیین افزایش ظرفیت تولید آبشیرین کن باسعیدو با هدف تامین آب شرب روستاهای غرب جزیره اظهار داشت: مسوولیت تامین آب، آبرسانی و پرداخت یارانه تولید و توزیع در روستاهای جزیره قشم برعهده آبفای هرمزگان بوده و این نهاد به بخشی از وظایف ذاتی خود عمل نکرده است.

پيغامي ادامه داد: با وجود کمبودها و سختی هایی که وجود دارد، سازمان منطقه آزاد قشم در راستای عمل به رسالت انسانی خود و ارائه خدمات به تمامی ساکنان جزیره، با پرداخت یارانه و انجام هزینه های مختلف برای رفع مشکلات و تنش آبی جزیره تلاش می کند.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه مسئولان تمامی دستگاه ها و سازمان ها باید برای خدمت به مردم تلاش کنند، تاکید کرد: به نتیجه رسیدن طرح ها و پیگیری اجرایی شدن آنها دارای اهمیت بالایی است و باید در خاطر داشت که بیان وعده هایی که عملی نشود به زیان اعتماد مردم به مسئولان و نظام می شود.

به گفته پیغامی؛ اقدام انقلابی متخصصان و مهندسان شرکت آب، برق و تاسیسات قشم برای ساخت، بازسازی و راه اندازی آبشیرین کن، عمل شایسته ای و قابل افتخاری است و امیدواریم با ادامه این مسیر، شرایط برای رفع تنش آبی جزیره فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه بخشی از مردم جزیره همچنان به علت فقدان آب شرب در تنگنا هستند، تصریح کرد: اقدامات و کارهای زیادی برای حل این مشکل در سال های گذشته انجام نشده است، اما نمی توان نسبت به مشکلات مردم بی توجه بود.

ترویج وقف برای رفع تنش آبی

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به اهمیت حضور و نقش آفرینی خیرین برای رفع مشکل آب جزیره قشم، افزود: باید با ترویج و تبلیغ فرهنگ وقف، شرایط را برای حضور واقفان و خیرین برای ساخت آبشیرین کن و تامین آب شرب و همچنین رفع تنش آبی در جزیره قشم فراهم شود.

پیغامی خاطرنشان کرد: تامین آب، شبکه آبرسانی و پرداخت یارانه تولید و توزیع آب در روستاهای جزیره برعهده آبفای هرمزگان است و اقدامات امروز سازمان منطقه آزاد قشم برای تامین آب روستاها، فعالیتی رایگان در راستای رسالت انسانی این سازمان و برای خدمت رسانی به مردم است.

وی ادامه داد: در حال حاضر بخش خصوصی آمادگی تامین آب مورد نیاز جزیره قشم را دارد همچنین امکان خرید آب از سازمان های دولتی مانند سازمان منطقه آزاد قشم دارای محدودیت هایی است امیدواریم با همکاری آبفای استان هرمزگان و وزارت نیرو بتوانیم برای رفع مشکل آب جزیره اقدام کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان گفت: خدمت‌رسانی به مردم وظیفه تمامی مسوولان است و با برنامه ریزی خوب صورت گرفته در آینده ای نزدیک 2 دستگاه آبشیرین کن در روستاهای غرب جزیره به بهره برداری خواهد رسید.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو