مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در آیین زنگ مهر و مقاومت مطرح کرد؛

مدرسه کانون اصلی فرهنگ است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در آیین زنگ مهر و مقاومت در مدرسه فرزانگان شهر قشم گفت: مدرسه کانون اصلی فرهنگ و دانش آموزان، مخاطبان گیرا و پذیرای فضای فرهنگ و علم هستند.

به گزارش فرینا، عادل پیغامی در نخستین روز از مهرماه 1402 در آیین بازگشایی مدارس که در هنرستان فرزانگان شهر قشم به نمایندگی از تمامی مدارس جزیره برگزار شد، اظهار داشت: منفعت علم و دانش در کسب هنر و حرفه است و دانش آموزانی که هنرستان را برای ادامه تحصیل برگزیده اند، از نظر مسئولان کشوری انتخاب برتری داشته اند.
پیغامی با اشاره به جایگاه ویژه هنرستان ها در آینده کشور افزود: پایان دوران مدرسه به دو شیوه امکان پذیر است، گرفتن مدرک تحصیلی صرف و آموختن حرفه که نیاز کشور، ادارات و شرکت ها در دوران کنونی، نیروی کار دارای مهارت در کنار دانش و علم است.
وی، توان دانش آموزان جزیره را قابل تحسین دانست و ادامه داد: برنامه هایی که امروز از سوی دانش آموزان اجرا شد بر ظرفیت بالای این بخش از اجتماع جزیره تاکید داشت و ما هم بنا به فرمایش مقام معظم رهبری و تأکید ریاست جمهوری و نیاز کشور، مکلف به حمایت از حوزه آموزش و پرورش هستیم.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، خواستار برنامه ریزی برای اجرای مسابقات ایده پردازی، تشکیل پارلمان دانش آموزی و تمرکز بیشتر بر این حوزه شد.
پیغامی در ادامه به نیاز مدارس قشم به تامین و تجهیز، ساخت و بازسازی به کمک سازمان، خیران و دستگاه های دولتی اشاره کرد و گفت: عرصه مهم دیگر نیازمند تقویت در بخش آموزش و پرورش، حوزه نرم افزاری، برنامه های آموزشی و با نشاط برای دانش آموزان است.
وی در پایان از تلاش های مسوولان آموزش و پرورش و معلمان تقدیر کرد.
گفتنی است، در آیین زنگ مهر و مقاومت امسال، حجت الاسلام غلامرضا حاجبی، امام جمعه شهرستان قشم، شیخ عبدالرحیم خطیبی، امام جمعه اهل سنت شهر قشم و جمعی از مسئولان سازمان و شهرستان حضور داشتند.

خبرنگار منطقه آزاد قشم امتیاز به خبر :

آخرین اخبار آرشیو