جستجو به دنبال کلید واژه «سید احسان خاندوزی» - تعداد یافته ها 25 مورد

بازگشت به قانون مرجع تشکیل و اداره مناطق آزاد

نشست فراکسیون مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی مجلس شورای اسلامی با محوریت برنامه هفتم توسعه و اجرای ماده 10 قانون مالیات بر ارزش افزوده با موافقت وزیر اقتصاد با پیشنهاد اعضای فراکسیون مبنی بر بازگشت به قانون مرجع تشکیل و اداره مناطق آزاد به پایان رسید.

باید در نبرد بین حقیقت و غیرحقیقت روایت درست را انتخاب كنیم

وزیر امور اقتصادی و دارایی تاکید کرد: باید در نبرد بین حقیقت و غیرحقیقت روایت درست را انتخاب کنیم، روایتی که به صلاح اقتصاد کشور و تولیدکنندگان و عامه مردم است و همه از آن منتفع شوند.

روند نزولی تورم ادامه می یابد/ افزایش 80 درصدی پرداخت‌های عمرانی در بهار امسال/ 1439 ملك دولتی در مسیر مولدسازی

سخنگوی اقتصادی دولت در نشست خود با خبرنگاران با تاکید بر پایبندی د‌ولت به برنامه کنترل نقدینگی که موجب تداوم روند کاهش تورم شده است، اظهار کرد: با توجه به استمرار روند نزولی رشد نقدینگی در سال جاری، ثبات نسبی بازار ارز و همچنین کاهش التهابات در بازارهای جهانی، پیش بینی می کنیم روند نزولی تورم با شتاب مناسبی در ماه های آتی ادامه یابد.

پیشنهاد تعطیلی شعب بانك‌هایی كه كمتر از 50 درصد سپرده‌های استانی مردم را صرف تسهیلات همان استان كنند

وزیر امور اقتصادی و دارایی پیشنهاد کرد: به بانک‌هایی که در اسرع وقت نسبت به ارتقای نسبت‌های تسهیلات به سپرده استانی خود به حداقل 50درصد اقدام نکنند، در مرحله نخست اخطار داده شده و در صورت تداوم روند ناصحیح گذشته، بانک خاطی ملزم به تعطیلی شعب ناکارآمد خود شود و امکان توسعه شعب از آنها گرفته شود.

دیپلماسی برای مهار تورم؛ روایت دوسال مقابله با تورم در گفت‌وگوی روزنامه همشهری با وزیر اقتصاد

نقطه پیشران کوتاه‌مدت تورم، نوسانات ارزی در زمستان پارسال بود. دولت برای اینکه وضع را اصلاح کند، موج دیگری از دیپلماسی اقتصادی را در دستور کار قرار داد.

كاهش رسوب كالاهای تجاری كشور به 15 درصد رسید

وزیر امور اقتصادی و دارایی از کاهش رسوب کالاهای تجاری کشور به 15 درصد در ماه های نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

تأكید وزیر اقتصاد بر تسریع ترخیص كالاهای در معرض آلودگی

وزیر امور اقتصادی و دارایی بر تسریع ترخیص کالاهای در معرض آلودگی مطابق استانداردها در انبارهای منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی (ره) تاکید کرد.

پیگیری مشكلات گمركی، مالیاتی و بانكی مرند و جلفا/ پروژه‌های نیمه تمام سرعت می‌گیرد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به نشست‌هایی که به عنوان نماینده دولت در سفر به آذربایجان شرقی با مدیران و فعالان اقتصادی مرند و جلفا برگزار کرده از پیگیری مشکلات گمرکی، مالیاتی و بانکی طی روزهای آتی خبر داد و ابراز امیدواری کرد به پروژه‌های نیمه تمام با سرعت بیشتری به سرانجام برسد.

مناطق آزاد باید پایگاه تولید و صادرات باشند / برخورداری از معافیت مالیاتی، منوط به ارائه اظهارنامه

وزیر امور اقتصاد و دارایی در نشست مدیران و فعالین اقتصادی منطقه آزاد ارس با اشاره به موضوع ماده 65 و تفویض اختیارات به مناطق آزاد، تاکید کرد: هر مقامی که در مناطق آزاد حضور دارد باید با هماهنگی مدیرعامل منطقه آزاد عمل کند که نتیجه این موضوع تسهیل و کاهش بروکراسی اداری خواهد شد و از رئیس‌جمهور درخواست کرده‌ایم دستگاه‌هایی که همکاری‌های لازم با مناطق آزاد را انجام نمی‌دهند به‌عنوان تخلف تلقی کرده و برخوردهای لازم با دستگاه مربوطه صورت پذیرد.

توافق با شركای راهبردی برای مبادلات مالی بین المللی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در حوزه مبادلات مالی، بانکی و تسویه‌های بین‌المللی و مسائل ارزی با شرکای راهبردی کشور در حوزه کشورهای استراتژیک همسو و همسایه که مورد تاکید رییس جمهور هم است به توافقات خوبی رسیده‌ایم.

آخرین اخبار آرشیو